Головна / Згадаємо, як це було / На території Сокальщини 30 років назад була створена юнацька організація Спілка Української Молоді

На території Сокальщини 30 років назад була створена юнацька організація Спілка Української Молоді

СНУМ-СОКАЛЬ-СУМ

Цього року Спілка Української Молоді в Україні святкує 30 років від дня створення Спілки Незалежної Української Молоді – молодіжної організації котра стала основою Спілки Української Молоді в Україні.

Після офіційного створення СНУМ-у до Сокаля ідея нової незалежної молодечої організації прийшла осінню через юнацтво Української Гельсінскої Спілки в Сокалі. Згадувати всіх імен не буду, аби когось не забути, скажу лише що ця ідея набула популярності та в Сокалі згодом теж було створено осередок СНУМ-у. Про це пише автор рядків Орест Антошків.

Сокальські СНУМ-івці брали участь у всіх патріотичних заходах на той час в місті та районі. А це були розповсюдження агітативної друкованої інформації на посвяченнях могил Січових Стрільців по району, участь в пікеті заводу хімічного волокна, демонтуванні пам’ятника леніну, участі у вшанувані Тараса Шевченка, підтримці червоноградських шахтарів у Києві, організації мітингу серед 9-10 класів під час навчання в підтримку голодуючих студентів в столиці. Та ще багато заходів щодо повалення режиму та пропаганди незалежності. Перші табори в Карпатах.

Із здобуттям незалежності СНУМ перейшов у СУМ. Сокальські СУМ-івці прийняли участь у кількох семінарах в Києві, Львові та Червонограді. На той час було ще кілька осередків по району. Та з часом лави зменшились, життя заставило кожного шукати своїх шляхів. Багато роз’їхались вчитись, працювати в інші міста. Ті хто залишився в Сокалі то зайнялись більше краєзнавчою роботою.

З часом діяльність СУМ-у в Сокалі перестала функціонувати. Більша половина розїхалась. Відомо що пізніше ще був невеличкий осередок який був створений іншою хвилею молоді. На жаль довго не протримався.

Долучаю кілька скріншотів із кількох фільмів знятих свого часу на 8ми міліметрову плівку. На зображеннях ті хто був членами СНУМ-у чи просто допомагав. Звичайно, всіх на зображеннях нема. Якість теж не на 21 вік. Але впізнати себе та згадати ті часи можна.

На першому скриншоті Толік Семчук. СНУМ-івець який загинув на мотоциклі при дивних обставинах…

Фото – автора:

Загрузка...

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

12 − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!