Згадаємо, як це було

Цьогоріч виповнилось 24 роки від дня виведення радянських військ з Афганістану

З усіх збройних конфліктів минулого століття афганська війна була найбільш довготривалою, найжорстокішою і тяжкою за наслідками. Понад 150 тисяч українців пройшли через горнило бойових дій в цій країні, 3280 наших співвітчизників загинули, 4687 осіб повернулись додому інвалідами, а про долю 82 військовослужбовців ми нічого не знаємо і до сьогодні.

Серед тих, хто брав участь в афганській війні і гідно виконував військовий обов'язок, було чимало воїнів-прикордонників. Щоб відзначити всіх, хто брав участь у тій страшній війні, тих, що не повернулись з неї, а також нагадати сучасному поколінню молодих воїнівприкордонників про їх мужність, героїзм, вірність військовому обов’язку, у Великомостівському кінологічному навчальному центрі було розгорнуто експозицію виставки «Афганістан: минуле та сучасність», на якій представлено фотографії, листи матерів, книги, документи, сучасну зброю, розгорнуто макет командного пункту, а також новітні зразки екіпіровки та обладнання засобів для охорони кордону. Вона була відкрита з 13 по 18 лютого. Експозицію переглянули разом із курсантами учні 10х класів Великомостівського НВК. Курсанти та школярі, затамувавши подих, слухали спогади ветерана афганської війни, старшого прапорщика запасу, кавалера медалі «За бойові заслуги» Олександра Герасименка та старшини Ігоря Білецького, який в роки афганської війни проходив там строкову службу, а сьогодні передає свій досвід молодим прикордонникам.

Переглянута експозиція та спогади воїнівафганців надовго запам’ятаються школярам та курсантам.

Керівництво Кінологічного навчального центру тісно співпрацює з ветеранськими організаціями учасників бойових дій в Афганістані, тож на урочисті заходи з нагоди виведення військ із Республіки Афганістан були запрошені не лише ветерани нашого центру, а й представники спілок учасників бойових дій на території інших держав Сокальського, Кам’янкаБуського та Жовківського районів.

Відкрив урочисті заходи начальник Кінологічного навчального центру Валерій Мошора, який від імені керівництва Державної прикордонної служби України привітав ветеранів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а також нагородив їх почесними грамотами.

Ветерани війни поділились спогадами про роки, проведені в цій далекій країні. Ознайомились із експонатами та послухали тематичну композицію, присвячену афганським подіям, у виконанні гурту «Рубіж». Після цього вони здійснили невеличку екскурсію по території навчального центру, зробили загальне фото на пам'ять.

Закінчились заходи традиційно – куштуванням солдатської каші.

Ольга ПАСІЧНИК.

Фото Василя ЛЄТІНА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *