Головна / Згадаємо, як це було / В Сокалі вшанували солдатів атомного фронту…

В Сокалі вшанували солдатів атомного фронту…

14 грудня в сесійному залі Сокальської райдержадміністрації зібралися люди, які в далекому 1986 році врятували людство від великої біди – наслідків Чорнобильської катастрофи. Чорнобиль – це великий біль України і, водночас, пам’ять про тих, хто віддав своє життя, щоб сьогодні жили ми, наші діти і внуки. Цими словами розпочала урочистості по вшануванню ліквідаторів Чорнобильської катастрофи керівник апарату Сокальської райдержадміністрації, заслужений працівник культури України Марія Христинич.
 

– Ми добре пам’ятаємо ті страшні квітневі дні 1986го, коли трапилася найбільша в історії людства ядерна катастрофа, що сколихнула весь світ,

– зазначила у своєму виступі голова Сокальської РДА Наталія Карташова. – За цей час ми зрозуміли, яку страшну трагедію можуть нести технології використання атома. Незмінним залишається одне – ваш подвиг: закриваючи четвертий атомний енергоблок, ви закрили собою цілий світ. ваш подвиг безцінний. Ви пройшли всі кола ядерного пекла, багато хто не дожив до цього часу. Низько вклоняємося всім вам, дякуємо за ваш героїзм і бажаємо мирного неба, здоров’я, Божого благословення.
 

Ліна Костенко про Чорнобиль сказала так: Чорнобиль – не лише атом. Це не криміногенна зона, це зона історична, культурна, звичаєва. Це зона нашої національної трагедії. Лише завдяки солдатам атомного фронту ми нині бачимо голубе небо.
 

– Я тоді служив в армії в Білорусії. Дуже добре пам’ятаю ті дні, ми хвилювалися: чи дійдуть смертоносні хмари до Білорусії, якими будуть наслідки цієї катастрофи, – сказав голова районної ради Ігор Дацюк. – Бракувало інформації. Люди переживали за своє життя. Але це було ніщо порівняно з тим, що відчували ті, хто безпосередньо працював на Чорнобильській атомній електростанції, ліквідовуючи наслідки аварії. Мій тесть, хай з Богом спочиває, також будував там будинки. Про цю катастрофу будемо згадувати ще довго: десятки тисяч жертв, сотні тисяч хвороб, колосальні витрати, людські долі, людські життя.
 

Сьогодні низький вам уклін за те, що ви зробили для нас, за те, що ви живите. Дай Боже вам доброго здоров’я, сімейного затишку, щоб ваші рідні розуміли вас, підтримували і допомагали вам.
 

Слова вдячності ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи також висловив заступник Сокальського міського голови Олег Олійник.
Їм вручили грамоти Сокальської райдержадміністрації, районної та міської рад. Серед нагороджених – Зіновій Хома, Роман Богун, Мефодій Миколайчук, Сергій Гамадін, Богдан Чобіт, Ярослав Шевчук, Анатолій Смаль, Григорій Паньків, Микола Рибак, Віктор Гаврилов, Ігор Висоцький та багато інших.
 

А далі поетичним словом, піснями чорнобильців обдарували вихованці дитячого садка №5 «Сонечко».
 

Подвиг цих людей, як сказав О. Олійник, потрібно пам’ятати не два дні в рік, а повсякчас. І розповідати про нього підростаючому поколінню, щоб і воно берегло нашу голубу планету.
 

Валентина БЛУДОВА.
Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

10 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!