Згадаємо, як це було

Сокальщина готується до відзначення 500-річчя Сокальської битви

15 квітня голова Сокальської районної ради Микола Пасько провів нараду щодо відзначення 500 – річчя Сокальської битви. У ній взяли участь Жвирківський селищний голова Іван Кошлай, головний спеціаліст відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Сокальської райдержадміністрації Уляна Осміловська, депутат Сокальської районної ради Олег Сололяк.

Присутні обговорили можливість проведення в серпні 2019 року фестивалю «500-річчя вшанування Сокальської битви» та відкриття відновленого пам’ятного знаку, який був встановлений на честь загиблих героїв 1519 року і знаходився в селищі міського типу Жвирка, поблизу монастиря Бернардинів.

В результаті засідання голова Сокальської райради Микола Пасько запропонував ще раз зустрітись з цього приводу, запросивши відповідних фахівців, щоб обговорити питання виготовлення необхідної документації щодо відновлення пам’ятника та створення рекреаційної території на березі Західного Бугу, а також визначитись із рівнем проведення майбутнього фестивалю та окреслити план заходів.

Додамо, що Сокальська битва відбулась у 1519 році біля околиць Сокаля між об’єднаним військом Литовського Князівства під орудою князя Констянтина Острозького з татарським військом хана Мехмед Гірея І.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.