Головна / Згадаємо, як це було / Хроніка подій Сокальщини – 1994 та 1995 роки

Хроніка подій Сокальщини – 1994 та 1995 роки

1994 РІК

У районі працює більше ста фермерів. На сесії районної ради прийняли рішення про виділення земельних ділянок ще 34 фермерам для створення або розширення фермерських господарств.

***

Сокальська ЦРЛ отримала ультразвуковий діагностичний центр німецького виробництва "Сіменс", і тепер сокальчанам не треба їздити у Львів чи Іваничі аби продіагностуватися.

***

В Сокалі гостював хоровий колектив "Вишиванка" з Києва, хористи мешкали в родинах сокальчан. Дали чудовий концерт, виконували українські народні, патріотичні пісні, колядки, були учасниками українських вечорниць.

***

Сокальський завод хімічного волокна перший в Україні розпочав випуск кольорового волокна.

***

По Сокальському виборчому округу зареєстровано 10 кандидатів у народні депутати до Верховної Ради, серед них: •О. Пашкевич, І. Копій, В. Навроцький,  А. Харко, Я. Кендзьор, Г. Морда, Л. Саприкін, В. Мізерний, Б. Пікула, Б. Табак.

***

Сокальщина вдруге народним депутатом до Верховної Ради обрала Ярослава Кендзьора.

***

З нагоди річниці з дня смерті Романа Семенюка, 26 травня у Поториці на будинку, у якому мешкав покійний, встановлено пам`ятну дошку, відправлено панахиду на його могилі.

***

Відбулися вибори Президента України та голів і депутатів місцевих рад. Сокальщина в першому турі проголосувала за кандидата в Президенти України Леоніда Кравчука, а головами районної та міської рад обрано Миколу Пшевлоцького та Степана Наумчука. Депутатами до обласної ради  Йосипа Врубеля, Григорія Пірка, Тараса Рибіцького.

***

Президентом України за результатами другого туру голосування став Леонід Кучма.

***

Піввіку минуло, як до Тартакова привезли останки доктора Петра Саноцького.

***

У Спасові відбулася посвята новозбудованого пам`ятника полковнику УПА Василю Сидору"Шелесту". З цього приводу у Спасів завітали голова Проводу Конгресу українських націоналістів Слава Стецько, побратим Василя Сидора  Петро Дужий, народний депутат України Ярослав Кендзьор та інші…

***

Українськонімецьке підприємство "Скомекс" випустило першу молочну продукцію.

1995 РІК

Від Йосипа і Мері Парк з Англії на адресу Сокальської філії Союзу українок надійшла гуманітарна допомога.

***

На свято Героїнь, яке організували сокальські союзянки, прибула дев`яносторічна Катерина Мізюк, одна з перших голів Союзу українок Белза, дружина лікаря Мізюка, котрий лікував вояків УПА.

***

Громада села Пісочного вирішила побудувати у своєму селі новий храм.

***

У храмі св. ап. Петра і Павла отця декана Ярослава Кащука було висвячено на митрофорного просвітера. Місію висвячення здійснив єпископ Зборівської єпархії Михаїл Колтун.

***

У Сокальському районі вперше з ініціативи районної організації КУН відбулося свято Героїв.

***

Сокальчани вже почали звертатися у новостворений відділ субсидій і отримали перші субсидії.

***

Перші українські паспорти нового зразка отримали сорок осіб, яким виповнилося 16 років.

***

На місці спаленого села Городиловичі зі Сокаля, Львова, Волині, навколишніх сіл з`їхались люди на відкриття пам`ятного знаку начальнику штабу групи УПА”Південь” Василю Процюку "Кропиві". Після панахиди слово мали народні депутати Михайло Косів, Ярослав Кендзьор, голова районної ради Микола Пшевлоцький, син Василя Процюка  Микола.

***

До храму св. ап. Петра і Павла у Сокалі привезли ікону Зарваницької Божої Матері.

***

Хор та активісти товариства "Холмщина" відвідали свою отчу землю, рідні села і міста, що нині знаходяться на території Польщі.

***.

В четверту річницю Незалежності України в Сокалі відкрито і посвячено пам`ятник Великому Кобзарю. Полотнище з бронзової фігури Тараса Шевченка зняли голова комітету по спорудженню пам`ятника у Сокалі Іван Тимошик, голова райдержадміністрації Микола Пшевлоцький, голова міської ради Степан Наумчук, народний депутат України Ярослав Кендзьор. На відкритті пам`ятника були ще народний депутат України Михайло Косів, скульптор Емануїл Мисько, керівник секретаріату обласної держадміністрації Мирослав Сеник, праправнук Т. Шевченка за братом Йосипом  Микола Лисенко.

***

Сокальський осередок УРП тримає шефство над двома українськими кораблями Чорноморського флоту "Сагайдачний" та "Славутич".

***

Голову селянської спілки "Волинь" Івана Куцина нагороджено грамотою Міністерства сільського господарства і продовольства України.

***

Сокальський маслоцех ВАТ "Сокальський молокозавод" розпочав випуск сухого молока.

***

Перший внесок  500 карбованців  на спорудження пам`ятника стрільцям УГА на сокальському цвинтарі офірував пенсіонер Василь Михайлов.

(За сторінками газети «Голос знад Бугу»).

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seven + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.