1991 рік
24 серпня
21 серпня 1991 року у Сокалі відбулося народне віче, його учасники засудили антиконституційний державний переворот 19 серпня, вчинений групою найреакційніших представників військовопромислового комплексу і компартійнобюрократичної номенклатури і закликали всіх мешканців району підтримати законно обрані демократичні органи влади.
27 серпня
Голова районної ради народних депутатів Микола Пшевлоцький через газету привітав громаду Сокальщини з Незалежністю. Україна – самостійна!
31 серпня
Через сорок сім років перепоховали в рідну стенятинську землю останки п`ятьох вояків УПА, які спочивали у Скоморохах. На цій траурній процесії були народні депутати Ярослав Кендзьор, Богдан Козярський, депутат обласної ради Андрій Бендзяк, голова районної ради народних депутатів Микола Пшевлоцький.
3 вересня
У місті Великі Мости відкрили нову школу. Споруджував її будівельний трест «Укрособвуглемонтаж», його начальник Іван Квасниця вручив символічний ключ директору школи Федору Лущику.
5 вересня
До редакції завітав гість з Канади, виходець з Перетік Іван Іванець, котрого разом з іншими українськими патріотами заарештували гестапівці.
10 вересня
У Присілку Павловичах за християнським звичаєм, з церковними процесіями перепоховали останки вояків УПА. На траурному вічі виступали народий депутат Богдан Козярський, депутат обласної pади Андрій Бендзяк, голова районної pади Микола Пшевлоцький, голова районного осередку НРУ Мирон Гавришкевич та інші.
14 вересня
Членкині Сокальського осередку Союзу українок зустрілися з союзянкою з Бельгії Параскевією Галабурдою.
19 вересня
В селі Копитів священики о. Володимир і о. Іван посвятили храм Непорочного Зачаття Святої Анни та читальню «Просвіти». На урочистостях виступали місцевий житель Мар`ян Огінський, голова ТУМ ім. Т. Шевченка Володимир Полянчук.
21 вересня
В серпні промислові підприємства району випустили товарів народного вжитку на 15361 тисячу карбованців. Більше половина цього припадає на панчішну фабрику, яка виготовила 2464 тисяч пар виробів. Завод продтоварів за вісім місяців випустив продукції на 4754 тисячі карбованців, що на 19,4 відсотків більше торішнього.
24 вересня
Колгосп «Нове життя» дбає за поліпшення життя своїх трудівників. Газифікували село Савчин.
Священик церкви св. ап. Петра і Павла•о. Володимир Вітт освятив приміщення Сокальського райвиконкому.
3 жовтня
Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» присвоєно головному інженеру колгоспу «Промінь» Ігорю Швайківському.
5 жовтня
Хлібороби колгоспу «Забузький» виростили зернових більше як на тисячу трьохсот гектарах. З кожного з них намолочено по 38,7 центнера зерна, що вище середньорайонного показника.
З Павлівського цвинтаря, що на Радехівщині, спровадили останки членкині ОУН, зв`язкової, уродженки Тартакова Марії Конзолюк. На цвинтарі у Тартакові, перед могилою патріотки виступали народні депутати України Ярослав Кендзьор і Богдан Козярський, депутат обласної pади Андрій Бендзяк, голова районної організації Спілки політв`язнів України Марія Грицай, політв`язень Марiя Петрощук, голова Тартаківського осередку ТУМ «Просвіта» Данило Здріль.
У районному домі «Просвіта» відбулася зустріч з кандидатом у Президенти України Олесем Бердником. Разом з ним у Сокаль завітав кобзар Василь Литвин.
10 жовтня
На сесії Сокальської районної ради прийняли ухвалу «Про стан навколишнього середовища».
15 жовтня
На стадіоні «Хімік» відбувся День міста, який був приурочений 80річчю спортивного товариства «Україна». Його відкрив голова міської pади народних депутатів Ярослав Стефанишин.
На місці, де має стояти пам`ятник Тарасу Шевченку тривають роботи, вже залито фундамент. Вимальовуються контури майбутнього пам`ятника.
22 жовтня
У Варяжі відкрили пам`ятник Великому Кобзарю, який посвятив о. Богдан. На його відкритті з промовами виступили народний депутат України Богдан Козярський, голова районної ради народних депутатів Микола Пшевлоцький, голова районної організації НРУ Мирон Гавришкевич, голова правління колгоспу імені Шевченка Богдан Генташ…
26 жовтня
У Сільці вперше в районі відкрито пам`ятник жителям села, котрі віддали життя в боротьбі за свободу і незалежність України в період 1940-1950 років, мирним жителям, які без суду і слідства були закатовані і розстріляні енкаведистами, померли в тюрмах на засланні. На цьому мартиролозі скорботи – 163 прізвища. Ініціатор спорудження, член «Меморіалу» Іван Затхей.
31 жовтня
Сокальчани з процесією 1 листопада вперше підуть до могили Стрільців УГА на сокальському цвинтарі.
2 листопада
В найменшому містечку України Угнові залито фундамент на спорудження двоповерхового восьмиквартирного будинку, який має бути зданий в експлуатацію в наступному році.
5 листопада
В Сокалі створена ініціативна група щодо створення товариства «Холмщина».
9 листопада
З легалізацією грекокатолицької церкви сестри Служебниці повернулися до людей, аби нести свою велику місію. У церкві св. ап. Петра і Павла сестри служебниці Тетяна і Магдалина навчають дітей релігії.
На Белзькій заставі підняли синьожовтий стяг. З цією подією сердечно привітав голова Белзької міської ради Віталій Чухно, заступник голови районного ТУМу Роман Сокіл.
21 листопада
Сімнадцять із тридцяти трьох господарств району викопали цукрові буряки.
26 листопада
У Межиріччі створено мале підприємство «Витязь» по виробництву яловичини.
«Любисток» – лауреат міжнародного конкурсу української пісні «Золоті трембіти в Трускавці».
3 грудня
На референдумі незалежності України сказали «так» 99,2 відсотки мешканців Сокальщини. І за кандидата у Президенти України В`ячеслава Чорновола в Сокальському районі проголосувало 78 відсотків сокальчан.
14 грудня
В Сокальському музеї «Людина. Земля. Всесвіт» експонувалась виставка «Свята Україна». Це нова серія мініатюр в дереві, створена Анатолієм Покотюком в честь проголошення Незалежності України.
20 грудня
Вже закінчились підготовчі роботи і комбінат комунальних підприємств розпочне випуск нової продукції – плитки, що піде на мощення тротуарів, майданів.
Ось уже вдруге до наших дітей відкрито прийшов святий Миколай.
24 грудня
На Сокальщині вже утворилося понад сто кооперативів та малих підприємств.
Сокальчани Роман Сокіл, Ярослав Ганіткевич, Віктор Середа, Володимир Мельник, Ірина Заблоцька, Леся Шибанова напередодні pеферендуму перебували на Луганщині, щоб провести підготовчу роботу для спостерігачів, які мали приїхати з Сокальщини. У Ровеньках вони познайомилися з людьми і запросили дітей до нас на Різдвяні свята.
26 грудня
В районі дбають за розвиток індивідуальних господарств села. Їм збільшено видачу зерна, кормів. В цьому році їм продано понад 17 тисяч поросят, понад тисячу сімсот голів молодняка великої рогатої худоби та близько сімсот тисяч голів птиці.
(За сторінками газети «Голосу з-над Бугу»).