Згадаємо, як це було

Хроніка Сокальщини – 1993 рік

1993 РІК

Понад 1 млн. крб. пішло на капітальний ремонт дому "Просвіти" у селі Скоморохи.

***

Президентом Конгресу українців Канади став Олег Романів, який разом з батьком Семеном Романівим і мамою Ольгою Башук, родом зі Себечева, у 1947 році емігрували до Канади.

***

У селі Залижні прокладено газопровід.

***

Розпочато публікацію історикокраєзнавчого нарису Івана Вашківа "Сокаль", який згодом був виданий книжкою під назвою "Сокаль і Прибужжя".

***

Голова Львівської Спілки політв`язнів Орися Матещук разом з п. Олею Горинь були на Святі героїнь, яке відновив і вперше організував Сокальський осередок Союзу українок.

***

Десять інвалідних візків привезли до Сокаля представниця злученого українськоамериканського допомогового комітету з Філадельфії Марта Васильців і народний депутат Ярослав Кендзьор .

***

Привезено до Сокаля скульптурний пам`ятник Тарасу Шевченку, який створив Емануїл Мисько. Поки не буде докінчений постамент, скульптура зберігатиметься на складі Сокальської панчішної фабрики.

***

Відбувся Всесвітній конгрес гімназистів Сокальської гімназії, прибуло 140 осіб. Поз`їжджалися гімназисти з Львівщини, Львова, Волині, Києва, Тернополя, Чернівців, Черкас, Криму, а також з Росії, Польщі, Словенії Австралії.

***

У Сільці відкрито пам`ятник члену Центрального Проводу ОУН Івану Климіву "Легенді", який у грудні 1942 року був замордований у застінках німецького гестапо. Пам`ятник створив виходець з Сільця Ярослав Троцько.  Відкрити пам`ятник була надана честь голові Проводу Конгресу українських націоналістів Славі Стецько, побратимам Івана Климіва  Петру Дужому, Степану Мудрику та члену комітету побудови пам`ятника Івану Затхею. Окрім вищезгаданих, на віче мали слово народні депутати Степан Хмара, Ярослав Кендзьор, голова Львівського Братства УПА Сергій Пущик, голова Спілки політв`язнів Сокальщини Марія Грицай та інші.

***

У стінах Сокальської СШ №4 виявлено на підлозі кабінету військової підготовки ртуть.

***

У Сокалі відбувся з`їзд молоді "Українська молодь  Христові".

***

У Сокаля побувала внучка українського письменника Андрія Чайковського Орися ЧайковськаЛончина разом зі своїм сином о. Глібом Лончиною.

***

З ініціативи районної організації Конгресу українських націоналістів відбувся суд над  КПРСКПУ.

***

Сокальчани радо вітали в Народному домі "Просвіта" народну артистку України Неонілу Крюкову, а також народних депутатів України Ярослава Кендзьора та Михайла Косіва. Присутні з великим задоволенням слухали уривки з поеми Ліни Костенко "Маруся Чурай" у виконанні Н. Крюкової.

***

12 грудня відзначили сімдесятип`ятиріччя першої української газети у Сокалі "Голос •знад Бугу". З цієї нагоди надійшли вітання від представника Президента у Сокальському районі Миколи Пшевлоцького, голови районної ради Юлія Лукомського, представників громадських організацій та партій Сокальщини: Народного Руху України, Союзу українок, Конгресу українських націоналістів, "Товариства "Просвіта", Української республіканської партії, Демократичної партії України, районних відділів освіти, культури, комітету по фізичній культурі і спорту.

(За сторінками газети «Голос з-над Бугу»).

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.