Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Львові понад дві тисячі вогнів запалили у пам’ять про жертв голодоморів

Сьогодні, 28 листопада, Україна і увесь світ вшановують пам’ять мільйонів наших громадян, які загинули під час голодоморів.

У Львові, на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку, представники влади, громадськості та небайдужі львів’яни хвилиною мовчання вшанували пам’ять закатованих голодом українців. До заходу долучився голова Львівської ОДА Максим Козицький.

“Мільйони людей прирекли на голодну та жахливу смерть тільки через, те що вони були українцями. Три голодомори нищівно пройшлись Україною упродовж 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років. Багатий та працелюбний український народ було знищено. Тоталітарна система позбавляла будь-якого шансу на виживання. Ми повинні зберегти нашу пам’ять про трагічне минуле та передати правду майбутнім поколінням про штучні Голодомори, для того, щоб вони більше ніколи не повторились. Обов’язок кожного з нас зберегти пам’ять та поширювати правду не тільки в Україні, але й у цілому світі. Схиляю голову перед всіма жертвами Голодоморів. Українці знають нашого ворога в лице. Ми більше не допустимо повторення цих тяжких злочинів на українській землі. Переконаний, тільки в міцній та незалежній Україні ми зможемо відстояти українців та державну самобутність”, – зазначив очільник Львівщини.

Опісля, духівництво відслужило екуменічну панахиду за жертвами трьох голодоморів.

О 16 годині присутні долучились до Всеукраїнської акції “Запали свічку”. На площі перед пам’ятником Кобзареві запалало понад дві тисячі лампадок. У пам’ять про мільйони українців, вбитих під час геноциду, на підвіконнях будівлі Львівської ОДА встановили свічки.

“Їздили по вулицях, заходили по хатах, забирали хліб. А батьки той хліб ховали. Зроблять у стіні дірку, заховають у торбинці і замажуть. А буксирна бригада приїжджала, залізною палицею довбає піч, шукає. А вже нічого ніде немає”, – згадує про ті страшні дні 99-річна Євгенія Будяденко, яка пережила голод 1933 року.

У 2010 році судовим розглядом завершилася кримінальна справа за фактом здійснення злочину геноциду. Винними суд визнав сім вищих керівників СРСР та УСРР, і констатував, що за даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат від Голодомору становить 3 мільйони 941 тисячу осіб. Також за даними слідства було визначено, що втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб.

Христина Дмитрик, прес-служба ЛОДА

Exit mobile version