Головна / Згадаємо, як це було / За рідний край, за нарід свій, за волю України…

За рідний край, за нарід свій, за волю України…

За рідний край, за нарід свій, за волю України полягли стрільці Української Галицької Армії. І їх могили є мало не в кожному місті чи селі Західної України. І хоча за радянської влади місця їх останнього спочинку сплюндрували, стерли з лиця землі, люди не дали поглумитися над їхніми останками. Вже вкінці вісімдесятих і на початку дев`яностих років минулого століття на цвинтарі повернулися стрілецькі могили. Спочатку зі скромними березовими хрестами, а потім постали величні пам`ятники, на які заслуговують наші герої.

Вже традиційно першого листопада процесією від катедрального храму св. ап. Петра і Павла з хоругвами, державними прапорами, вінками квітів, лампадками, під звуки стрілецьких маршів, йде сокальська громада: духовенство, сивочолі ветерани визвольних змагань, пластуни, представники влади, громадських організацій та партій. Ідуть до нашої святині. Цьогоріч на могилі стрільців УГА відправляли панахиду священики греко-католицьких, православної автокефальної та православної церков Сокаля. Усі разом молилися за упокій душі полеглих стрільців і співали "Вічная пам`ять".

А потім перед присутніми з патріотичними промовами виступили митрофорний протоієрей, настоятель храму св. апостолів Петра і Павла о. Ярослав Кащук, голова Сокальської райдержадміністрації Наталія Карташова, народний депутат України Степан Курпіль, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, міський голова Сокаля Богдан Зарічний.

Віддали честь, заспівали стрілецьких пісень члени Спілки політв`язнів Сокальщини, учасники хору "Повстанець", їм допомагали хористи церковного хору, учасники народного вокального ансамблю "Любисток". Вклонились могилі і наймолодші – сокальські пластуни, запалили лампадки. А потім громадськість поклала квіти до підніжжя пам`ятника, лампадки.

Вічная пам`ять і слава українським героям!

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 × five =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!