Головна / Звернення до влади / Чи пройде нова Сокальська влада тест на людяність?

Чи пройде нова Сокальська влада тест на людяність?

У редакції пролунав телефонний дзвінок. Мешканці вулиці Героїв УПА повідомили, що поблизу об’їзної дороги, де сокальці мають хлівці, у старому сараї живе людина. Уже публікували лист читачів "Крик душі" в часописі "Голос знад Бугу" за 6 січня 2009 р. Проте, очевидно, ніхто не зреагував, бо Володимир Ваньо досі "мешкає" у занедбаному приміщенні, який збудований для птиці, худоби.

Відчай наших читачів покликав мене у дорогу. В старому, давно не ремонтованому сараї пана Володимира я, на жаль, не застала. Сусіди, які у цей час годували кіз, курей, свиней сказали, що вдень цей бідолашний чоловік шукає їжу на смітниках, адже грошей на хліб у нього немає. Мої співрозмовники стверджували, що Ваньо  порядна людина, бо не вживає алкогольні напої, жодного разу нічого не вкрав, нікому не нашкодив.

Сусіди розповіли, що цей чоловік мешкав по вул. Героїв УПА, 10 у двокімнатній квартирі, яка йому дісталася після смерті батьків. Але звідти його виселили через несплату комунальних послуг. Пізніше йому надали кімнату в гуртожитку, з якої теж згодом виселили через борги. У безпритульного хвора рука, він не може працювати, пенсії та допомоги не отримує, тому не мав коштів на оплату комунальних послуг. Так Володимир Ваньо опинився на вулиці.

Його "помешкання" у старому занедбаному сараї зовсім непридатне для життя людини. "Двері" поламані, дошки зіпсовані (на знімку вгорі). Дах над ліжком Ваньо зробив із поліетиленової плівки. Добрі люди віддали йому зайві ковдри, одяг, щоб міг хоч якось перезимувати. Старе ліжко разом із лахміттям стоїть під відкритим небом. Поруч висить стара полиця, годинник та дзеркало (на знімку внизу). Оце і є всі блага цього нещасного чоловіка. Тут він живе і у сніг, і в мороз, і у дощ.

Дехто з сокальців, коли іде годувати птицю, несе щось і для бездомного чоловіка. Милосердя проявляють і працівники одного із закладів громадського харчування у Сокалі, які теж дають Володимиру їсти. Іноді чоловік ходить харчуватися в "Карітас".

Люди, небайдужі до долі Володимира Ваня, зверталися до депутатів, чиновників, у державні структури, але ніхто, на жаль, і до сьогодні не допоміг цій нещасній людині і він уже четвертий рік мешкає просто неба.

Ми попросили прокоментувати ситуацію, що склалася, керівників державних установ, до яких зверталися сокальці по допомогу. Ось що вони сказали:

Володимир ОГІНСЬКИЙ, начальник управління праці та соціального захисту населення:

– В управління надійшло звернення від сокальців, яке відразу розглянув. Люди повідомили, що Володимир Ваньо проживає просто неба. Познайомився з ним, дізнався, що у нього хвора рука, фактично він  інвалід. Проте у нього немає жодних документів, навіть паспорта. Запропонував тимчасово на зиму  оформити документи на перебування в Угнівський хоспіс, там Володимир мав би що з’їсти і де переночувати. А у цей же час ми б зайнялися оформленням його паспорта і документів на медичну комісію. Однак чоловік відмовився від нашої пропозиції. Ми дали йому теплий одяг, зимові чоботи, організували щоденне харчування в "Карітасі", аби хоч якось перезимував. Так як цей чоловік обмежений трудовою діяльністю, будемо старатися виробити йому групу інвалідності. Тільки після цього можна буде оформити документи в інтернат, оскільки там мають право перебувати лише пенсіонери та інваліди ІІІ груп. Як депутат міської ради, винесу питання про його перебування на розгляд комісії з житлових питань. Будемо старатися спільно допомогти людині вийти із складної життєвої ситуації.

Богдан ЛЕСЬКІВ, директор КП "Сокальжитлокомунсервіс":

– Громадянин Ваньо Володимир Емануїлович, 1962 р. н., був зареєстрований за адресою: м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 20/109 з 20.03.2009 р. У зв’язку з тим, що з 2003 року гр. Ваньо В. Е. перестав сплачувати всі комунальні послуги з утримання будинку і прибудинкової території, також не реагував на пропозиції про укладення договору про реструктуризацію боргу, КП "Сокальжитлокомунсервіс" звернулося в райсуд для винесення рішення, яким виселити гр. Ваньо В.Е. з вищевказаної кімнати. Додаємо, що кімната №109, в якій проживав гр. Ваньо В. Е., була в антисанітарному стані і на вимоги підприємства привести її до належного стану, він не реагував.

Сокальський районний суд Львівської області, 28.12.2006 р. справа №2/6332006 р. вирішив виселити Ваньо В. Е. з гуртожитку по вул. Героїв УПА, 20/109, без надання іншого житлового приміщення. Виселення проводилося державними виконавцями відділу державної виконавчої служби Сокальського РУЮ, на підставі рішення суду.

***

Іноді ми нарікаємо на життя, як нам нелегко. Але, дякуючи Богові, маємо найнеобхідніше – дах над головою, їжу і здоров’я, а цей безпритульний немає нічого, проте не впадає у відчай. Може варто оглянутись навколо себе і простягнути руку ближньому, який потребує нашої допомоги, адже ніхто не знає, що нам принесе завтрашній день.

Ольга РОМАНЮК

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eight − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!