Головна / Звернення до влади / Звернення Президії Сокальської районної ради до шахтарських колективів та громадян Сокальського району з приводу недопущення знищення вугільної галузі Західного регіону

Звернення Президії Сокальської районної ради до шахтарських колективів та громадян Сокальського району з приводу недопущення знищення вугільної галузі Західного регіону

Шановні співвітчизники!

Президент Янукович та уряд Азарова за три роки не провів жодної з обіцяних народу економічних реформ. Стагнацію економіки, колосальний дефіцит державного бюджету, критичний зовнішній борг, безробіття, податковий тиск на бізнес, занепад сільського господарства, постійне здорожчання житловокомунальних тарифів та предметів першої необхідності пояснюються прорахунками попереднього уряду, економічною кризою, засухами, повенями, чим завгодно, аби лише приховати свою економічну безграмотність і антидержавну діяльність, спрямовану на привласнення земель, її надр, підприємств, іншої всенародної власності для власного збагачення. Така політика призводить до ще більшого зубожіння народу і збагачення купки олігархів, наближених до цієї влади.

Черговим доказом професійної непридатності діючого уряду став розроблений та запущений в хід Міністерством енергетики та вугільної промисловості поетапний план дій щодо передачі збиткових шахт на підготовку до ліквідації. Цим планом передбачено протягом 2013 року ліквідувати 15 вугледобувних підприємств України, з них шість, які знаходяться у Західному регіоні, а саме: шахти «Великомостівська», «Візейська», «Зарічна» ДП «Львіввугілля» та №1 «Нововолинська», №5 «Нововолинська», №9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля».

Складається враження, що хтось хоче свідомо знищити вугільну галузь, яка є основою енергетичної безпеки нашої держави.
Поетапний план дій щодо передачі збиткових шахт на підготовку до ліквідації не витримує жодної критики, його складено з грубими порушеннями трудового законодавства та Галузевої угоди, а саме: відсутні проекти і технікоекономічні обґрунтування необхідності ліквідації шахт; питання ліквідації шахт не погоджено з первинними і територіальними профспілковими шахтарськими організаціями, а також з відповідними органами місцевого самоврядування; трудові колективи та профспілки не оповіщені роботодавцем про плани закриття шахт за один рік; працівники шахт та профспілкові комітети не попереджені про намічені звільнення у зв’язку з ліквідацією шахт.

Урядом не передбачено жодних компенсаційних механізмів по захисту соціальноекономічних та трудових прав шахтарів на випадок масового їх звільнення, а також щодо захисту місцевих територіальних громад.

На заміну шахтам, що закриваються, слід побудувати нові. Але жодної шахти за останні десятиріччя держава так і не спромоглася збудувати. Закрити шахти – простіше всього! Але три шахти Сокальського району – це дві з половиною тисячі шахтарів та п’ятсот осіб, які зайняті обслуговуванням шахт! Непродумане закриття шахт неминуче призведе до безробіття, і як наслідок, – до масового зубожіння наших сіл, селищ та містечок. Подібне ставлення та підхід до прийняття рішень, що обумовлюють величезні негативні соціальноекономічні наслідки, безумовно викличе протестні настрої у шахтарському, і не тільки, середовищі. Люди вже готові вдатися до проведення страйків з метою захисту своїх трудових та соціальних прав.

Враховуючи вищенаведене та беручи до уваги важливість нормального функціонування вугледобувних підприємств для подальшого розвитку нашого району, Сокальська районна рада, як представницький орган усіх територіальних громад Сокальщини, хоче запевнити шахтарські колективи та всіх громадян району у своїй твердій підтримці шахтарів та людей праці.

Ми будемо вживати всіх дозволених Законом заходів, щоб не допустити безпідставного закриття шахт на території Сокальського району Львівської області.

Вугілля врятує Україну, якщо Україна врятує вугілля!

Слава Україні! Слава шахтарям!

Прийнято на засіданні Президії Сокальської районної ради 22 січня 2013 року.    

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!