Звернення до влади

Звернення профспілки працівників вугільної промисловості України до прем’єр-міністра України

Звернення профспілки працівників вугільної промисловості України до прем'єр-міністра України А. П. Яценюка стосовно фінансування вугільної галузі з Державного бюджету України у 2014 році та збереження пільг шахтарям

Шановний Арсенію Петровичу!

Всеукраїнська Профспілка працівників вугільної промисловості України звертається до Вас від імені усіх шахтарів галузі стосовно питання фінансування з Державного бюджету України видатків на вітчизняну вугільну промисловість у поточному році.

Стале фінансування вугільної промисловості в останні роки дозволило підприємствам галузі підняти вуглевидобуток, повністю забезпечити потреби країни у вугіллі як сировини для енергетики, хімічної промисловості та металургії. На більшості підприємств регулярно сплачувалась заробітна плата. Реалізовувалися соціальні програми. Зростав рівень безпеки виробництва.

На поточний рік Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" передбачені певні видатки на вугільну галузь. Зокрема з загального фонду державного бюджету передбачені видатки: на державну підтримку вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції – 13,3 млрд. гривень, на заходи з охорони праці та підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах, оснащення новітніми приладами контролю за параметрами шахтної атмосфери та засобами контролю параметрів дегазації – 65,0 млн. гривень, на державну підтримку будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств – 364,3 млн. гривень. Ці кошти створюють необхідне підґрунтя для сталого функціонування державних вугільних підприємств.

Так, за рахунок коштів, передбачених на державну підтримку вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції, які у відповідності до законодавства можуть витрачатися лише на сплату заробітної плати та розрахунки за електроенергію, сплачується основна частина заробітної плати працівникам державних вугільних шахт. Фонд оплати праці по цих підприємствах становить 1,3 млрд. гривень на місяць. У лютому 2014 року на сплату заробітної плати за січень з коштів держпідтримки було спрямовано 902,8 млн. гривень. Розрахунки вказують, що не варто сподіватися на значне збільшення надходження коштів від зростання ціни на вугілля. Також неможливо позбутися збиткових шахт шляхом їх приватизації в кризовий період.

Кошти на охорону праці забезпечують надходження на вугільні підприємства приладів та устаткування, які попереджують виникнення аварійних ситуацій на шахтах.

Кошти на державну підтримку будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств забезпечують добудову шахти "Нововолинська №10", відновлення зруйнованого баштового копра шахти імені Бажанова у Макіївці, оснащення низки вугільних підприємств новою вітчизняною вугільною технікою.

Зменшення видатків за вказаними напрямами може призвести до припинення виплати заробітної плати працівникам галузі, знеструмлення вугільних підприємств, виникнення на них ситуацій, небезпечних для життя та здоров'я шахтарів, що може дестабілізувати соціально-економічне становище у вугільних регіонах та призвести до інших непередбачених наслідків.

Шановний Арсенію Петровичу! З огляду на викладене просимо при перегляді Державного бюджету на 2014 рік не зменшувати видатки на вугільну галузь.

Усіх шахтарів також дуже турбують можливі кроки Уряду щодо зменшення соціальних пільг та гарантій працівникам вугільної галузі, які запропоновані різними відомствами, у тому числі Міністерством фінансів України (лист від 03.03.2014 р. №31-09020-06-5/4592). Зокрема це стосується таких питань, як: пільги щодо оподаткування заробітної плати підземних працівників; зниження майже вдвічі норм надання побутового палива пенсіонерам шахт, що ліквідовані, та тих, що ліквідуються; обмеження пенсій для працюючих пенсіонерів (більше 60% зайнятих на підземних роботах становлять пенсіонери); скасування гарантованого мінімального розміру пенсії шахтарям та пільг щодо віку виходу на пенсію за списками №1 та 2 тощо. Такі заходи суперечать Конституції України та чинному законодавству, зокрема Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці". Вони стануть на заваді громадському миру та спокою в усіх без виключення вугільних регіонах України від Заходу до Сходу.

За дорученням президії Центрального комітету профспілки працівників вугільної промисловості України –
голова профспілки В. І. ТУРМАНОВ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.