Головна / Звернення до влади / Життєво необхідним є садочок у Сільці на Сокальщині

Життєво необхідним є садочок у Сільці на Сокальщині

Особливо болючою для Сільця є відсутність дитячого садочка. Попри те, що село за територією є чи не найбільшим у Сокальському районі, а його населення становить понад 3,5 тисячі осіб, з них 222 дитини дошкільного віку (до 6 років), садка немає.

Молоді мами, які працюють, змушені залишати своїх чад на бабусю та дідуся, якщо є така змога, або ж везти до садочка у Гірник чи в Соснівку, що знаходяться по сусідству. З одного боку, такі поїздки забирають багато часу та дуже виснажують маленьких діточок, з іншого  не так вже й легко знайти місця для всіх охочих і у цих дитсадках. Про те, чому в Сільці до цього часу ще немає дитячого садочка, і що робиться для того, щоб він був, розповів Сілецької сільський голова Ярослав ГОДІСЬ:

– Раніше першочерговим для села було питання здійснення газифікації та проведення водопроводу, тому, вирішивши їх, тільки тепер ми можемо братися до будівництва дитячого садка.

Вже підготовлена проектнокошторисна документація його спорудження, яка знаходиться у Львівській філії Держбудекспертизи.

– Розкажіть, будь ласка, про цей проект.

– Двоповерховий дитячий садочок буде побудований на присілку Копані, навпроти школи. Він розрахований на 90 місць. Тут має бути дві менші групи по 15 дітей та три дошкільні групи по 20 дітей.

– Хто фінансуватиме будівництво?

– Звичайно, коштів місцевого бюджету недостатньо для будівництва дитячого садочка, адже загальна вартість проекту досить висока. Тому сільська рада подала заявку на співфінансування з Державного бюджету. Подальшим кроком буде проведення тендеру на виконання підрядних робіт. Загалом, ми плануємо розпочати будівництво вже у 2011 році. При стовідсотковому фінансуванні, дитячий садочок можна було б побудувати за два роки.

Якщо ж держава не надасть нам коштів, будемо подавати повторну заявку наступного року.

Сподіваємось також на підтримку та взаєморозуміння з боку райдержадміністрації та районної ради, адже багато з кандидатів, які отримали депутатські мандати, в передвиборній програмі обіцяли для своїх виборців у Сільці, як один з пріоритетних аспектів і планів, будівництво дитячого садочка.

Цей проект є надзвичайно важливим і потрібним для села, тому стукатимемо в усі двері, розглядатимемо всі можливі варіанти, щоб побудувати дитячий садочок.

Записала Мар"яна МАРКОВИЧ,
студентка факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка.

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.