Home / Цікаво знати / Третина дорослих мешканців Львівщини хворі на артеріальну гіпертензію

Третина дорослих мешканців Львівщини хворі на артеріальну гіпертензію

З 11 по 25 травня на Львівщині традиційно проходили дні вимірювання артеріального тиску у населення.

Вимірювання проводили працівники фельдшерського-акушерних пунктів, сільських лікарських амбулаторій, поліклінік, на підприємствах, організаціях, в місцях масового скупчення людей. За даними обласного державного клінічного лікувально-діагностичного кардіологічного центру, в ході акції виміряно тиск у 682 731 осіб, що становить 38,6 % дорослого населення Львівщини.

Артеріальну гіпертензію виявили у 18 439 осіб (27,1 % від оглянутого дорослого населення). Найбільше вимірювань здійснили в Самбірському, Старо-Самбірському, Бродівському, Стрийському, Жовківському, Сокальському та Городоцькому районах.

Найбільше артеріальної гіпертензії вперше виявилено в Мостиському, Самбірському, Сокальському, Старо-Самбірському та Городоцькому районах. Усім особом з підвищеним тиском дано рекомендації та скеровано на обстеження до дільничих лікарів. Людей зі значно підвищеним артеріальним тиском скерували на дообстеження у Львівський обласний клінічний лікувально-діагностиний кардіологічний центр.

За словами Ірини Федак, головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров'я ЛОДА з терапії, такі акції як дні вимірювання артеріального тиску вкрай необхідні, адже вони підвищують настороженісь населення щодо власного здоров'я, сприяють вчасному виявленню артеріальної гіпертенції, а отже, допомагають знизити ризик розвитку її важких ускладнень.

Довідка

Артеріальна гіпертензія – хронічне захворювання, при якому головною діагностичною ознакою є стійке підвищення артеріального тиску у судинах великого кола кровообігу. Ця хвороба є одним із вагомих факторів ризиків інсульту, інфарку міокарда, серцевої недостатності тозщо.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Турка мідна Троянди кохання

Свіжа кава в турці – що може бути краще: як підібрати джезву для домашнього користування

Традиційний і найпоширеніший посуд для приготування ...