Про великі підприємства

6 жовтня на Датському текстилі побував Михайло Цимбалюк

6 жовтня голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк побував на ДП "Датський текстиль" компанії "ПВН Холдинг А/С" (Данія). Фінансовий директор Тарас Петровський, менеджер виробництва Андрій Коваль, технічний директор Мирон Королишин ознайомили Михайла Цимбалюка, голову Сокальської РДА Миколу Мисака та представників засобів масової інформації з роботою підприємства. Гості побували на виробничих дільницях, де їм розповіли про специфіку виробництва. На підприємстві працює 500 чоловік. В основному  це жителі Сокаля, Червонограда та наближених сіл Волинської області. Поділилися також і планами на майбутнє  це розширення виробництва та території підприємства. Ми побачили просторі та широкі приміщення, оснащені новою системою вентиляції повітря, що дає можливість нормально працювати.

Михайло Цимбалюк спілкувався із працівниками у цеху із виробництва тканин та швейніої дільниці. Швея Наталія Бабій розповіла, що роботою задоволена. Керівництво компанії турбується про умови праці й дотримується трудового законодавства. Вона вчасно отримує заробітну плату. Працівникам безкоштовно надають транспортні послуги: привозять на роботу і відвозять додому, якщо необхідно, у межах і за межами району. До того ж мають безкоштовне харчування, їх смачно годують.

У їдальні підприємства панує чистота і порядок, є сучасне обладнання. У цьому невдовзі переконався очільник області. Завідувач їдальні Олег Лаврик показав новітнє кухонне обладнання, зокрема паротонконвектомат, який є не у всіх кафе чи барах Львова. Їдальня розрахована на 250 чоловік. Кожна дільниця має відвений час на харчування. У комплексний обід входить холодна закуска, борщ чи суп, друге, напої  кава, чай чи компот (на вибір) та булочка. Хлібобулочні вироби випікають самі.

Михайло Цимбалюк залишився задоволений роботою підприємства та якістю продукції.

Під час спілкування із журналістами голова Львівської облдержадміністрації сказав, що уже давно заочно знає про діяльність ДП "Датський текстиль", а нині мав змогу побачити на власні очі як воно працює.

– Знаю, що тут було багато перевірок від різних контролюючих органів, проте не було знайдено жодного суттєвого порушення, а якщо були невеличкі, то вони усувалися одразу під час перевірки,  сказав Михайло Цимбалюк.

І продовжив, що нині побачив іншу картину: тут дбають не лише про розвиток виробництва, але й працюють над вдосконаленням соціального пакету. Це і харчування, і довезення працівників з інших міст та навколишніх сіл, створюють нові робочі місця. Середня зарплата на підприємстві  понад 3000 гривень, яка є однією з найбільших в області. Хотілося б, щоб таку пристойну зарплату отримували на більшості підприємств Львівщини.

Нині завдання влади  створити умови для роботи таких підприємств, які дають позитивний імідж Львівщини як інвестиційного краю,  підкреслив Михайло Цимбалюк.  Це дуже важливо на міжнародному рівні, бо сюди приїжджають іноземні інвестори. ДП "Датський текстиль" на фоні інших підприємств з іноземними інвестиціями виглядає досить пристойно і за рівнем заробітної плати, і що є для нас важливо, і по сумі сплати податків, за різними статтями до місцевого бюджету та іншими соціальними відрахуваннями. І це одне з небагатьох поки що підприємств, яке планує розширювати виробничі площі, тож підприємству будуть потрібні кваліфіковані працівники, зокрема, швеї. До того ж, свою продукцію ДП “Датський текстиль” реалізовує в різних країнах світу, на якій вказує, що вона виготовлена в Україні.

Серед інших підприємств області, де є залучені іноземні інвестиції, вирізняються фірма "Леоні", ДП "Датський текстиль" і ще декілька. Вони, за словами керівника області, є флагманами в інвестиційній політиці нашого краю. І додав:

– Хотіли б, щоб інші підприємства, які функціонують на Львівщині, мали стимул до чого йти і чого досягнути. Хоча тут, як і на кожному виробництві, є свої проблеми: проблеми збуту продукції, і фахівців, особливо робітничих професій, бо вища освіта, в основному, готує менеджерів, економістів, юристів. І нині в області, як і у державі в цілому, ми відчуваємо нестачу фахівців робітничих професій. І дуже приємно, що як фірма "Леоні", так і ДП "Датський текстиль", беруть на працю, в основному, молодь, яку легше навчити, ніж перенавчати людей старшого покоління. Це європейський підхід. Хоча тут працюють і люди, які мають досвід роботи і на інших підприємствах.

Наприкінці голова ОДА побажав успіхів керівництву ДП "Датський текстиль" і запевнив, що обласна держадміністрація буде сприяти цьому підприємству та всім іншим, які хочуть і можуть працювати. І наголосив, що найбільший патріотизм  це скромна робота на інтереси нашого краю та інтереси України.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора та Ігоря Сенкальського.            

Голос Сокальщини на GoogleNews