Home / Короткий огляд подій / Григорію Покотилу вже 101 рік

Григорію Покотилу вже 101 рік

Григорій Васильович Покотило, який мешкає з донькою Ярославою Фединою у селі Велике, ніколи не думав, що доля подарує йому такий довгий вік, і він при здоров’ї та добрій пам’яті, доживе до 101 року та відзначатиме різдвяні свята у колі найрідніших людей. Нещодавно довгожителя району привітали голова постійної депутатської комісії районної ради з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення, керівник районної організації Радикальної партії Олега Ляшка Микола Поліщук та начальник управління соціального захисту населення Сокальської РДА Володимир Огінський. М. Поліщук привіз солодощі для нього та малечі: адже у дідуся Григорія багато внуків та правнуків.

Григорій Покотило був схвильований такою увагою й охоче поділився своїми спогадами про життя. Він народився в с. Розжалів Радехівського району (тоді Сокальського повіту) Львівської області. Служив у польській армії, за мужність та хоробрість нагороджений медаллю «ZA UDZIAL W WOJNIE OBRONNEJ 1939». У 1941 році перебував у Луцькій тюрмі, і після кривавої розправи над її в’язнями, залишився в живих. Коли повернувся додому, організував у селі групу з п’яти чоловікпатріотів, воював під командуванням командира тактичного відтинку УПА Дмитра Пелипа (псевдо «Ем», «Євшан»), та сотенного «Перемоги» (Василь Василашко), пройшов тортури НКВД. Опісля працював у місцевому колгоспі. З 2013 року проживає з дочкою в с. Велике. Доля була щедрою до нього: він має трьох дітей, дочекався семи внуків та десяти правнуків. 

Секрет довголіття чоловік пов’язує зі здоровим та активним способом життя та генетикою: його дідусь побатьківській лінії прожив 99 літ. А головне, наголошує, він, треба йти по життю з вірою у Бога, бо тільки він керує усім. Депутат районної ради Микола Поліщук, захоплений його життєвою історією, і пообіцяв навідувати довгожителя.

«Голос з-над Бугу» уже неодноразово розповідав про Григорія Покотила на своїх сторінках. Хто хоче дізнатися про його життєву історію, може прочитати статтю «Будешь жить сотню лет» за 14 травня 2015 р. (№№3940).

Любов ПУЗИЧ.

 

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині горів торф

10 листопада у Сокальському районі сталася ...