Home / Короткий огляд подій / На батьківщині Євгена Коновальця

На батьківщині Євгена Коновальця

Ми дуже любимо мандрувати, бо пластуни – це ті люди, хто не буде сидіти вдома, склавши руки, а краще кудись подадуться, щоб дізнатися щось нового, пізнати наш рідний край. А він дуже багатий на різні цікаві місця, на історію. Отож, 20 вересня пластуни Куличківської ЗШ ІІІ ст. відвідали музей Євгена Коновальця у селі Зашкові, бо цього року ми відзначаємо 120 років від дня народження полковника армії УНР, військового діяча і політика, голови Проводу Українських Націоналістів.

Музей розташований у родинному домі сім’ї Коновальців. Екскурсовод нам розповіла про життя великого патріота, його військову діяльність, боротьбу в підпіллі, як загинув у Роттердамі в 1938 році від рук ворогів. У домімузеї збереглися різні документи та світлини Євгена Коновальця з дитячих років, родинні фото, крісло батька, серветка, вишита руками матері, та образфотографія cв. Терези. Віднайти речі, що належали родині Коновальця, надзвичайно важко, адже вороги зробили свою справу, винищили все, що було пов’язане з іменем видатного полковника. Останнє поповнення музею – меблі із римського помешкання Є. Коновальця. На подвір’ї височіють три дуби, які батько посадив на честь народження трьох своїх синів – Євгена, Степана та Мирона.

Пластуни віддали шану батькам полководця, які поховані на місцевому цвинтарі.

У 1991 році, на честь сторіччя від дня народження, Євгену Коновальцю встановили пам’ятник, та він простояв недовго, бо вороги України «висадили» його у повітря. Через півроку пам’ятник встановили вдруге. Він знову і знову зустрічає своїх відвідувачів і хоче, щоб ми пам’ятали, чиї ми діти, щоб любили свою Батьківщину не на словах, а на ділі, щоб були справжніми патріотами, чесними громадянами своєї найкращої країни – України.

Тетяна ГОЛУБ, учениця 7 класу  Куличківської ЗШ ІІІ ст.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині на вихідних оголосили штормове попередження

За повідомленням Львівського обласного центру з ...