Стислий огляд подій

Суд визнав незаконною приватизацію «Львівської вугільної компанії»

Господарський суд Львівської області скасував рішення Львівського відділення Фонду державного майна про приватизацію державного пакету акцій у розмірі 37,58% публічного акціонерного товариства «Львівська вугільна компанія». Про це сказано в повідомленні прокуратури Львівської області.

Рішення про приватизацію було прийнято в 2007 році. «Суд задовольнив позов прокуратури про визнання незаконним рішення про приватизацію державного підприємства «Центральна збагачувальна фабрика «Червоноградська».

Органи прокуратури області відстоюють інтереси держави шляхом повернення в державну власність майна на суму близько 300 млн. гривень», – сказано в повідомленні. Акції ПАТ пропонуються до продажу на Українській міжбанківській валютній біржі (УМВБ).

З 2 вересня 2015 року Господарський суд Львівської області почав банкрутство ПАТ «Львівська вугільна компанія» за позовом Альфа-банку (Україна).

До складу «Львівської вугільної компанії» входить Червоноградська центральна збагачувальна фабрика. Виробнича потужність ЦЗФ – 9,6 млн. тонн вугілля на рік.

Міста, непридатнi до життя У Львівській області міста Борислав, Стебник, Новий Розділ, Червоноград та Соснівка через екологічні показники є непридатними до життя.

Про це під час всеукраїнської конференції на тему «Екоза-грози. Як попередити та протистояти» розповів екс-директор департаменту агропромислового розвитку так екс-депутат Львівської обласної pади, заступник голови екологічної комісії Осип Магур.

«За п’ять років депутатства у Львівській облраді, працюючи в екологічній комісії, я зіткнувся з такими проблемами, що міста Борислав, Стебник, Новий Розділ, Червоноград, Соснівка можуть стати зоною екологічного лиха та непридатними для життя. Якщо ознайомитись із моніторингами, які проводяться в останні двадцять років, екологічні показники там щодалі погіршуються. Забруднення повітря у Бориславі у 24 рази перевищує норму, води – у 18 разів, ґрунтів – у 54», – сказав Осип Магур. Ці показники він пов’язує із безгосподарською діяльністю щодо закритих шахт.

«Це пов’язано із видобутком нафти та шахтами. Так, коли шахту закривають, то мігруючі вуглеводні дають велику кількість шкідливих речовин. Через це у цих населених пунктах скорочується тривалість життя, високий рівень онкозахворювань та серцево-судинних захворювань. Проте, що там не можна жити ми звертались і до Верховної Ради і місцевих рад, поки що немає результатів. З часу останнього перепису населення, якщо у Бориславі з 35 тисяч людей залишилось 25 – це дуже добре», – додав Осип Магур.

(«Вголос»).           

Голос Сокальщини на GoogleNews