Home / Влада працює / Прийняли бюджет Сокаля на 2013 рік

Прийняли бюджет Сокаля на 2013 рік

4 січня відбулася ХХ сесія VI скликання Сокальської міської ради. В її роботі взяли участь 32 депутати із 36. Вів сесію Сокальський міський голова Богдан Зарічний. Депутати насамперед затвердили лічильну й редакційну комісії та прийняли порядок денний за основу. Цього разу народні обранці розглянули ряд важливих питань. Проте найважливішим було, безперечно, прийняття міського бюджету на наступний рік. З детальною інформацією про запропонований на розгляд депутатів проект головного фінансового документа міста виступила завідувач економічного відділу міської ради Людмила Ділай. Вона ознайомила депутатів з проектом бюджету на 2013 рік, який, як зазначила, розроблений відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» та інших законодавчих актів, які визначають порядок формування дохідної та видаткової частин міського бюджету. Згідно з проведеними розрахунками обсяги міського бюджету по доходах і видатках на 2013 рік становлять16930220 грн., зокрема, загальний фонд – 14180030 грн. і спеціальний – 2750190 грн. Далі Л. Ділай проаналізувала дохідну і видаткову частини бюджету, висвітлила особливості проекту фінансового документа на 2013 рік, коротко навела основні показники: «Бюджет сформовано із врахуванням зростання мінімальної заробітної плати, яке відбудеться у цьому році двічі: в січні та грудні. Основні видатки підуть на утримання дошкільних закладів освіти – це 10944130 грн., на житловокомунальне господарство – 2252000 грн. На функціонування міської ради та виплату заробітної плати працівникам по загальному фонду в цьому році передбачено 523900 грн., що на 437590 гривень менше, ніж торік (було 961490 грн.)». Проте до цього питання депутати ще повернуться на наступній сесії, після звіту про виконання бюджету 2012 року і розподілу вільних коштів.

Представляючи загальні цифри, Л. Ділай, зазначила, що, незважаючи на значне зростання бюджету на 2013 рік, бюджетних коштів не вистачатиме на забезпечення всіх потреб. Це доведеться вирішувати у порядку виконання бюджету. «Запропоновані бюджетні показники надзвичайно напружені і реально залежать від наших спільних зусиль», – підкреслила вона.
Сокальський міський голова Богдан Зарічний ознайомив присутніх зі запланованими видатками, які будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку в 2013 р.

Неабияке бажання мудро розподілити кошти поки що віртуального бюджету розвитку-2013 продемонстрували депутати спільно з міським головою. Вони визначили пріоритетні об’єкти, оскільки бюджет цього року – це бюджет виживання, то й потрібно думати про найнеобхідніше. Вийшов чималий перелік. Так, у 2013 році планують відремонтувати покрівлю дитячої дошкільної установи №5 в м. Сокаль, а також житлових будинків по вулиці Шептицького, 58 і Героїв УПА, 50. Заплановані кошти й на ремонт окремих відтинків доріг по вулицях Героїв УПА, 55, Св. Володимира, Міцкевича, Мишуги, облаштування стоянки по вул. Шептицького для паркування машин, тротуарів по вул. Шептицького (від вул. Української до будинку №147), водовідведення по вул. Макаренка.

Подбали й про жителів на околиці міста, де на вулицях Сковороди й Толстого, а також на вул. Лесі Українки і Мулявки забезпечать освітлення. У цьому році ще намітили відремонтувати пральню в дитячій дошкільній установі №7 м. Сокаль та полагодити ліфти в житлових будинках №№41-42, що по вулиці Героїв УПА, провести реконструкцію підпірної стіни при в'їзді в м. Сокаль та капітальний ремонт будинку 31, що по вул. Героїв УПА, який в аварійному стані та інше. До того ж, на міській раді «висить» заборгованість 50 тисяч гривень за дитячий майданчик, встановлений біля піцерії «Фігаро». Його мала оплатити Львівська обласна рада. Проте цього через суб’єктивні причини не зробила, тож заручником ситуації є Сокальська міська рада.

– Цей бюджет у порівнянні з минулим роком є значно складнішим, але реальний до виконання, – сказав Богдан Зарічний. – Адже обсяг доходів міської ради на 2012 рік був 14270250 грн., а на 2013ий складає 16930220 грн. Коли глянути на цифри, то їх ріст є дуже суттєвим – це 2659970 грн. Проте торік ми перевиконали план, тож сподіваюся, що виконаємо його і цього року.
Міський голова наголосив, що міська рада планує зробити чимало у плані соціально-економічного розвитку. «Переконаний, що, незважаючи на ту складну ситуацію, яка є в Україні, та у Сокалі зокрема, спільними зусиллями ми змінимо ситуацію на краще», – сказав він. І закликав прийняти цей бюджет, щоб нормально працювати.

Обговорення фінансового документа в сесійній залі було доволі активним, хоча проект бюджету 2013го був попередньо розглянутий та опрацьований у профільних комісіях, президії міської ради та на виконкомі. Свою думку висловлювала переважна більшість депутатів. Активну участь в обговоренні взяли Ольга Петринка, Юрій Товарянський, Тетяна Бугай, Надія Сикиндюк, Віктор Олейчук, Єлизавета Цар, Євген Музика, Любов Кравцова, Володимир Огінський та інші. Відрадно, що аналізували та вносили пропозиції й побажання депутати у доброзичливій та конкретній формі. Дехто просив внести до списку першочергових об’єктів, які будуть ремонтуватися в цьому році, будинки та відтинки доріг на їхніх дільницях. Після обговорення народні обранці одноголосно затвердили бюджет. Відтак депутати запланували встановити доходи бюджету міста Сокаль на 2013 рік у сумі 16930220 гривень. При цьому доходи загального фонду становитимуть 14180030 гривень. Доходи спеціального фонду заплановано на рівні 2750190 гривень. Обсяг бюджету розвитку в складі доходів спеціального фонду у 2013у році встановили в розмірі 1508000 гривень.

З наступних двох питань порядку денного: «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання міської ради та її виконавчого комітету на 2013 рік», «Про надання права міському голові розпорядженням проводити уточнення бюджету в міжсесійний період» також доповіла завідувач економічного відділу Людмила Ділай. Після обговорення народні обранці затвердили штатний розпис апарату міської ради на 2013 рік чисельністю 16 чоловік, кошторис видатків на утримання міської ради та її виконавчого комітету і надали право міському голові розпорядженням проводити уточнення бюджету у міжсесійний період.

У «різному» депутати розглянули заяву ТзОВ «Сокальський агрошляхбудсервіс» про внесення змін до договору оренди земельної ділянки по вул. Березовського, 1». Проте, коли ознайомилися з нею, вирішили спершу її детально розглянути на профільних комісіях.

На сесії виступив перший заступник голови РДА Павло Савчук. Він, зокрема, сказав: «Сьогодні побачив дієву роботу депутатів, які активні, добре знають вулиці, за якими закріплені, бачать їхні проблеми та стараються щось зробити для своїх виборців, покращити благоустрій будинків та вулиць, а в цілому змінити місто на краще. Проблем у місті багато, однак можливості обмежені. Цьогорічний бюджет напружений, тому доведеться, мабуть, добре мізкувати, що для міста найнеобхідніше, і виконувати, насамперед, першочергові роботи».

На завершення міський голова Богдан Зарічний привітав присутніх у сесійній залі з Різдвом Христовим, побажав міцного здоров’я, турботи та тепла від близьких людей, любові і взаєморозуміння, здійснення професійних планів і подякував депутатам за підтримку, розуміння та продуктивну роботу.

 Любов ПУЗИЧ.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

затримано голову рда за хабар

Співробітники СБУ у Львівській області затримали на хабарі голову однієї з районних державних адміністрації

Співробітники Управління СБ України у Львівській ...