Home / Влада працює / У Львові відбувся інвестиційний саміт Галицького самоврядування

У Львові відбувся інвестиційний саміт Галицького самоврядування

У м. Львові відбувся інвестиційний саміт Галицького самоврядування, на якому акцентували увагу на проблемах розвитку малого та середнього бізнесу, які в умовах сучасних реалій України є особливо актуальними. Його учасниками були представники органів місцевого самоврядування Львівщини. Сокальщину представляв автор цих рядків.

Як показує досвід європейських країн, продуктивний розвиток малого і середнього бізнесу сприяє зростанню та зміцненню середнього класу, а розвиток первинного підприємництва – самореалізації населення та створення середовища, в якому можливий цінний обмін досвідом, знаннями та ідеями серед дрібних підприємців. Нині малим та середнім підприємцям дуже складно залучити кошти з інвестиційних фондів, щоб розпочати власний бізнес, а через довгу бюрократичну процедуру це майже не можливо. До того ж механізм венчурного інвестування України діє не так налагоджено, як у світі, і в основному, використовується великими підприємствами для спрощення оподаткування, а не для інвестування малих підприємств.

Аби створити умови, схожі до європейських, для розвитку малого бізнесу потрібно змінювати методичні і методологічні підходи до його створення, вносити зміни до податкового законодавства та соціальнопенсійної системи, організовувати об“єднання міських громад.

На саміті наголошували, що вижити за умов постійного тиску з боку податкового законодавства малим і середнім підприємцям може допомогти об“єднання, однією з найуспішніших форм яких є бізнесінкубатори. Вони допоможуть створити умови, за яких підприємництво не буде збитковим. Окрім правового поля і законодавчої бази, що сприяють розвитку бізнесінкубаторів та залученню венчурних коштів, малий бізнес ще потребує залучення знань спеціалістів, які є у великого бізнесу, але послуги яких не по кишені малим підприємцям. Нині важливу роль відводиться містам, які мають стати центрами формування підприємницького середовища, а їхні громади формувати локальні середовища, в яких буде можливим здійснення ефективної комунікації між підприємцями, науковцями, бізнесконсультантами та представниками•влади.

Одним з таких можливих міст, про що було обумовлено на саміті, де буде вперше в Україні створено бізнесінкубатор, стане Сокаль. 26 жовтня до нас приїдуть представники Інституту трансформації суспільства та консалтингу «Чумацький шлях», які вивчатимуть питання про можливість відкриття бізнесінкубатора у Сокалі.

Вадим КОНДРАТЮК, заступник Сокальського міського голови.

Армия и военкомат, отсрочка от армии

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

В Межиріччі частину будинку, що знаходиться у власності громади залишать для проживання вчителям

16 січня голова Сокальської районної ради ...