Home / Згадаємо, як це було / Крути : наш біль, наша па’мять

Крути : наш біль, наша па’мять

Так називалась година пам’яті, присвячена героям Крут, яка відбулась минулої неділі у жвирківській бібліотеці.  Її вели Х. Погранична і  М. Мулька. Сльози за очах присутніх викликали поезії у виконанні О. Козака, А. Коменди, Г. Рябової, Н. Лози, А. Чорнобая, С. Іванова.

Подвиг героїв Крут навіки залишив свій слід у народній творчості. Про цю героїчну сторінку української історії складено безліч пісень. Деякі  з них:”Ой у лузі червона калина”, “Розстріляна молодість”, “Українці”, а також національний Гімн виконав вокальний ансамбль із Завишня під керівництвом Олега Федюка. Селищний голова Іван Кошлай провів паралель із сучасністю, підкресливши, що молодь нині потрібно виховувати в патріотичному дусі. Всі присутні мали змогу оглянути виставку “За свободу встали без вагань”.

Годину пам’яті підготували працівники місцевої бібліотеки М. Саганська, Г.  Піщук та художній керівник Народного дому с. Завишень І. Жабецька.

Подвиг молодих українських патріотів золотими літерами вписаний у Книгу буття українського народу. Ці юнаки й дотепер є найкращим прикладом для наслідування нам, сучасному поколінню. Ми звеличуємо їх, захоплюємось ними, обіцяємо наслідувати… Але ж як часто ми зраджуємо ті ідеали, заради яких вони поклали свої життя? Чи любимо ми Україну так, як любили ці хлопці тоді, коли бачили її в руїнах? Чи здатні ми на такий подвиг – віддати свої життя за Батьківщину?

Мабуть, добре задумаючись над цим, кожен матиме свою відповідь. Вони ж не мали жодної секунди для вагань…

Христина РЯБОВА,
учениця 11 класу Жвирківської ЗШ IIII ст.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Сокальщині вшанували пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій

24 листопада на Сокальщині відбулися заходи ...