АТО

На Львівщині до 20% мобілізованих – переселенці

У Львівській області проживає до 300 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Деякі з них уже пішли в армію

Львівська область стала одним з регіонів, які від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну активно приймають тих українців, які вимушено покидають свої домівки. І зараз на Львівщину щодня прибувають евакуаційні потяги, якими приїжджають близько двох сотень людей щодня.

Як розповів перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик вінтерв’ю для ABC NEWS, частина людей, які приїжджають, залишається, для інших область стає транзитом закордон. Є й ті, хто після закінчення активних бойових дій та звільнення територій від російських загарбників, повертається додому.

«Цифра доволі динамічна, вона змінюється кожного тижня залежно від активності бойових дій по тих чи інших регіонах. До прикладу, після звільнення Київської, Житомирської областей був активний відтік людей, які повертались у свої домівки. Натомість зараз збільшилась кількість переселенців зі східних та південно-східних терен», – зазначив Андрій Годик.

Зараз на Львівщині проживає до 300 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Деякі з них уже пішли в армію.

Частина чоловіків та жінок самостійно заголосились долучитись до лав ЗСУ, інші – подали про себе облікові дані і були мобілізовані.

«Станом на квітень у різних районах області до 20% мобілізованих призовників були внутрішньо переміщеними особами», – розповів Андрій Годик.

Він нагадав, що чинне законодавство України передбачає, що при зміні місця проживання особа повинна зареєструватися у військовому комісаріаті відповідного регіонального центру. Окрім того, в області діє наказ начальника Львівської ОВА, який передбачає, що якщо військовозобов’язаний з числа ВПО приїхав сюди на тимчасове проживання, він повинен упродовж 24 годин стати на військовий облік або, як мінімум, подати інформацію про своє перебування на території Львівщини.

Голос Сокальщини на GoogleNews