АТО

На Яворівщині планують створити перший Будинок воїна

На Яворівщині планують створити перший Будинок воїна – для тих, хто служив та служить у війську, а також їхніх родин. Така ініціатива належить представникам місцевої громадської організації “Спілка соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих Яворівщини”.

1 червня, з ними зустрівся заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Волонтерський рух у Новояворівську активно діє з 2015 року. До згаданої ГО у різний час належало біля 300 небайдужих, військовослужбовців, спеціалістів-психологів тощо. Вони збирали кошти та матеріальну допомогу українським військовим, а найбільше, звісно, 24-ій окремій механізованій бригаді імені короля Данила, яка дислокується у Яворові.

Наразі громадська організація нараховує 70 активних членів. Одиними з лідерів її є психолог Мар’яна Салашник та контрактник ЗСУ Василь Калиш.

Майже 5 років волонтери Яворівщини збирають волонтерську допомогу у приміщенні в самому центрі Новояворівська (вулиця Шевченка, 2). Тут плели маскувальні сітки, тут зібрали виставкову експозицію з тих артефактів, які військові привозили з фронту, тут час від часу відбуваються зустрічі з психологами для демобілізованих військовослужбовців, родин військових та загиблих.

“Ми також допомагаємо ветеранам оформляти документи на отримання земельних діняток або надаємо правову допомогу. Так звичайна волонтерська робота переростає у щось інше, в щось навіть більше, ніж реабілітаційний центр. І в цьому є велика потреба. Але мусимо розуміти, що для такої комплексної і системної роботи, потрібні ресурси, приміщення і команда. Тому ми пропонуємо міський чи районній владі вирішити це питання організаційно і нормативно”, – каже Мар’яна Калашник.

На думку заступника голови Львівської ОДА Юрій Холода, йдеться про створення повноцінного Будинку воїна.

“Думаю, це питання дуже на часі. Ми не можемо говорити про повагу і вдячність нашим воїнам, якщо не створимо на всіх рівнях належних умов, аби кожен із них почувався потрібним і своїм для громади. На Яворівщині понад 500 військових, які захищали та захищають Україну. Тут базується військова частина. Ці хлопці і чоловіки мусять мати, куди звернутися по правову, психологічну чи матеріальну допомогу. До того ж, подібного Центру воїна, наскільки мені відомо, на Яворівщині наразі нема”, – зазначив Юрій Холод.

Наразі приміщення місцевого волонтерського центру АТО перебуває на балансі міської ради Новояворівська. Крім реабілітаційного та правового центру, тут планують розмістити спортзал. Та все це стане справді всерйоз і надовго, якщо відповідні рішення про створення міського чи районного Будинку воїна приймуть депутати міської або районної ради.

До слова, на нинішній зустрічі у волонтерському центрі були також голова міської ради Новояворівська Василь Муравель, голова Яворівської РДА Андрій Шумський, його заступник Віталій Денега та заступник голови районної ради Володимир Мацелюх.

Новояворівську потрібен Будинок воїна, - Юрій Холод

Новояворівську потрібен Будинок воїна, - Юрій Холод

Новояворівську потрібен Будинок воїна, - Юрій Холод

Новояворівську потрібен Будинок воїна, - Юрій Холод

Новояворівську потрібен Будинок воїна, - Юрій Холод

Новояворівську потрібен Будинок воїна, - Юрій Холод

Новояворівську потрібен Будинок воїна, - Юрій Холод

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.