АТО

Про виконання завдань в зоні АТО

Важливість військової служби сьогодні неможливо заперечувати. Від воїнів залежить чи не найголовніше, що у нас є – цілісність та незалежність держави. Ефективність роботи військовослужбовців залежить, в першу чергу, від керівників, які забезпечують порядок і дисципліну у підрозділах, віддають накази по організації військової справи. Про сьогоднішню ситуацію у військовій частині, яка знаходиться у Великих Мостах,ведемо мову з керівником Кінологічного навчального  центру Державної прикордонної служби України Валерієм МОШОРОЮ.

– Розкажіть, будь ласка, в якому складі повернулись бійці цієї військової частини?

– До Кінологічного навчального центру з виконання завдання на східній ділянці кордону повернулися майже у повному складі три бойові комендатури. На щастя, загиблих у нас немає, проте один військовослужбовець, за сумісництвом старший прапорщик, Василь Карпів, отримав поранення в голову і зараз знаходиться на лікуванні у шпиталі Львова. Увесь персонал, який воював на східному кордоні успішно справився зі завданням, яке стояло перед нашими підрозділами. 

– Коли відбулось повернення у військову частину зі сходу?

– На місце постійної дислокації підрозділи прибули 8 серпня. І тоді за участю представників облдержадміністрації, обласної ради, влади Сокальського і Жовківського районів, міста Великі Мости, жителів Сокальщини та Жовківщини, Львова учасники військових операцій були заохочені на стадіоні військової частини у Великих Мостах. Їм вручили нагороди. Для персоналу було підготовлено більше як триста нагород різного рівня.

– Чи завжди заздалегідь повідомляють термін часу перебування бійців в зоні бойових дій?

– Рішенням колегії було прийнято, що військовослужбовці мають розраховувати на проходження служби в зоні бойових дій протягом року. А час перебування там залежить від розпоряджень адміністрації Державної прикордонної служби, а також від виконання поставлених завдань. 

– Три роки назад Ви підтримали ідею створення церковної каплиці на території військової частини…

– Так, адже каплиця є своєрідним талісманом збереження життя, символом духовності наших військових. На сьогодні маємо наставника каплиці  отця Романа Возняка, який щоденно через молитви опікується воїнами. Кожен наш підрозділ відправляли на східну ділянку кордону за його благословенням, а також благословенням о. Володимира та о. Дмитра. Завдяки цьому військовослужбовці благополучно повертаються назад. Адже Боже слово  це один з основних аспектів, так як воно допомагає підтримувати бойовий дух і берегти життя кожного військового.

Щодо облаштування нашого духовного місця: у нас ще дуже багато планів: побудувати дзвіницю та подбати про створення комфортних умов для парафіян.

– Які зміни відбулись у військовій частині від часу першого призову і до сьогодні?

– У Кінологічному навчальному центрі є така річ, як стабільність, тобто змін на гірше чи на краще немає. Усі плани по мобілізації, які стояли перед нами ми виконували на сто відсотків. Стосовно шостого етапу мобілізації, за підрахунками регіонального управління, наш план виконано на 145%. Проблем за час проходження операції у цьому плані не виникало, проте є низка питань, які буває нелегко врегулювати через відсутність повноважень приймати певні рішення.

– Що маєте на увазі?

– Проблем військовослужбовців ніхто так не знає, як вони самі. Тому важливо, щоб на різних рівнях влади був представник військової справи, який безпосередньо знає потреби воїнів і зможе відстоювати їхні права. Ми плануємо цьогоріч на вибори, зокрема і місцевої влади, висунути кандидатом військовослужбовця, який розумітиме всю важливість захисту інтересів військових сьогодні і матиме змогу впливати на ухвалення важливих рішень.  

Записала Оксана ГРУБА.  

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews