Головна / АТО / В зону АТО відправляли дві окремі оперативно-бойові комендатури

В зону АТО відправляли дві окремі оперативно-бойові комендатури

25 лютого на плацу Великомостівського кінологічного центру відправляли в зону АТО дві окремі оперативно-бойові комендатури «Великі Мости-2» та «Великі Мости-3». Понад триста п’ятдесят військовослужбовців вирушили на схід.

На урочистих заходах з нагоди відправки воїнів були начальник Кінологічного навчального центру, полковник Валерій Мошора, заступник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, генерал-майор Олександр Книр, начальник відділу по роботі з персоналом Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Євген Стасюк, голови Сокальської райдержадміністрації та районної ради – Олег Кожушко та Ігор Дацюк, міський голова Великих Мостів Ярослав Ройко, о. Роман та о. Дмитро.

Воїни, в зелених беретах, вишикувались на плацу, в їх очах – сум і патріотизм. Вони – відважні, сміливі, їдуть захищати рідну землю, але водночас є страх перед невідомістю, перед завтрашнім днем, бо ж ворог щодня атакує з новою силою. Підтримати прикордонників і урочисто відправити на схід приїхали батьки, дружини, діти, дівчата. Вони плакали в хустинки, бо ж усі добре розуміють, яка складна ситуація нині там, куди їдуть їх найрідніші. Поруч з хлопцями стояло понад двадцять одиниць військової техніки, яка вирушила разом з ними на схід. 

Заступник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, генералмайор Олександр Книр сказав: «Вам, дорогі чоловіки, випала доля захищати незалежність України, її кордони від ворога. Від вас буде залежати подальша доля нашого народу. Ми добре розуміємо, як нелегко вам там буде, бо обстановка на східних рубежах нині вкрай непроста. Буде дуже важка служба, вона в багато чому залежатиме від ваших командирів, які повинні на місці швидко орієнтуватися в ситуації і приймати мудрі рішення. Вони відповідатимуть за усі дії і накази, які віддаватимуть. Я особисто двічі був командиром в зоні АТО і можу з впевненістю сказати: наші прикордонники  несуть службу відповідально і сумлінно. Бажаю вам в такому ж складі вернутися якнайскоріше додому».

Начальник відділу по роботі з персоналом Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Євген Стасюк зазначив: «Маю глибоке переконання, що прикордонники Західного регіонального управління добре виконають свій службовий обов’язок перед українським народом. Випробовування, які стали на шляху, є значними і доленосними, але вірю, що ви станете взірцем єдності, честі, відданості своєму обов’язку та впишете нову сторінку в славну історію прикордонників. Вами пишається громада Львівщини і всієї України, ваші кохані дружини, вами гордяться батьки, що виростили синів-Героїв! Прошу вас: за будьяких загроз збережіть військову честь, адже для військовослужбовця найголовніше – захистити Батьківщину. Будьте стійкими, відважними, гідними слави своїх дідів і прадідів. Вертайтесь якнайскоріше додому в обійми своїх коханих дружин, любих дівчат, дорогих батьків. Ми усі вас чекатимемо».

До воїнів-прикордонників звернувся і голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко: «Вже майже рік Росія воює з Україною, Путін сподівався, що за тиждень буде  в Києві, але не вийшло і не вийде, бо наш народ незламний, перш за все завдяки таким як ви, які їдуть на східні кордони відстоювати незалежність. По всій державі створюють загони оборони, в кожній сільраді готуються до захисної боротьби. Будьте вірні своєму народу, сім’ї, згадаймо битви, які вигравав український народ, вірю, що виграємо і тепер. Бажаю вам здоров’я, військової кмітливості, хоробрості, бути до кінця вірними військовій присязі і своєму народові».

Голова ветеранської організації Валентин Карпенко зазначив: «Чоловік той, хто побудував дім, посадив дерево, хто виростив дітей і захистив свою Вітчизну. Це випало на вашу долю, тож гідно пройдіть ці випробування. Будьте мужніми, перемагає той, хто боронить рідну землю, а не той, хто посягає на чужі землі».

Разом із військовослужбовцями поїхали і коменданти окремих бойових комендатур – підполковники Андрій Гаєвський та Євгеній Попов. Вони зазначили: «Всі військово-службовці, які стоять нині у строю, розуміють, що їм доведеться виконувати непросте завдання: захищати Україну. Випробування, які випали на нашому шляху, є значними та доленосними. Але ми впевнені, що станемо взірцем відданості своєму обов’язку та впишемо нові сторінки у славну сторінку прикордонного загону. Ми повинні пам’ятати, що стоїмо на варті своєї землі. Запевняємо, що персонал окремих оперативно-бойових прикордонних комендатур при будьяких обставинах залишиться вірним присязі та українському народові, збереже військову честь, буде рішуче діяти проти усіх збройних формувань, окремих бандитів та їх прибічників. З нами честь, за нами – держава, ми будемо до кінця вірні Батьківщині та збережемо її кордони, щоб запанував мир і спокій на нашій рідній українській землі».

Далі військовий капелан о. Роман Возняк поблагословив усіх вояків та запевнив, що щодня молитиметься за усіх, аби Господь тримав їх у своїй опіці. Він окропив воїнів та військову техніку освяченою водою, щоб злі кулі оминали їх, а також вручив кожному прикордоннику «Молитовник військово-службовця». 

Батьківщина покликала на свій захист ще зовсім молодих та вже поважних громадян, в строю стояли мешканці різних регіонів України, але в них усіх одна мета – захистити державу. Для них Україна – понад усе. Мені випала можливість поспілкуватися із Ігорем Ганишем із Белза. Він розповів, що уже вдруге вирушає на схід, там був уже влітку, добре знає цю воєнну кашу, але вирушає знову, бо каже: хто ж, як не я? Вдома на чоловіка чекає кохана дружина, троє дітей, які ніяк не хотіли вдруге відпускати тата і чоловіка на схід, але він був наполегливим: їду і все, бо ж мусимо вигнати ворога з Батьківщини. Дивлячись в очі пана Ігоря, побачила в них патріотизм, він вболіває за долю держави, так як і його побратими. Серце раділо: з такими чоловіками перемога – за Україною. Хай береже їх усіх Господь! Повертайтесь живими з перемогою додому! Ми вас чекаємо! 

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!