У четвер, 12 грудня, Львів попрощається з героями-захисниками Романом Лесівим, Дмитром Михалком та Юрієм Івасишиним, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність України.
Львівська міська рада закликає містян та гостей долучитися до церемоній прощання та утриматися від проведення розважальних заходів у цей день.
Розклад церемоній
- Роман Лесів та Дмитро Михалко
Церемонія прощання розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Орієнтовно о 11:30 на площі Ринок відбудеться загальноміська церемонія. Поховання героїв відбудеться на Личаківському кладовищі. - Юрій Івасишин
Чин похорону розпочнеться о 14:00 у тому ж Гарнізонному храмі. Загальноміська церемонія відбудеться о 14:30 на площі Ринок. Поховання також заплановане на Личаківському кладовищі.
Біографії героїв
Роман Лесів (31.12.1973 — 15.11.2024)
Народився у Львові. Навчався у школі №95, після чого здобув професійну освіту в технікумі радіоелектроніки. Після навчання проходив військову службу у Харкові.
У мирний час працював у компаніях «Ектіавтопром» та «Львівхолод». Захоплювався історією України та конструюванням.
Після початку повномасштабного вторгнення вступив до 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. Брав участь у боях на Донеччині.
У Романа залишилися мама та сестра з родиною.
Дмитро Михалко (19.01.1975 — 06.12.2024)
Народився у Павлограді на Дніпропетровщині. Закінчив місцеву школу, згодом — художнє училище. У Львові отримав освіту у Львівській академії мистецтв за спеціальністю декоративно-прикладне мистецтво.
Протягом 20 років працював у компанії «Декор-Сервіс». Мав талант до малювання та створення весільних суконь.
З початком війни вступив до лав військової частини А4219. Брав участь у бойових діях на Донецькому напрямку.
У Дмитра залишилися батько, дружина та двоє доньок.
Юрій Івасишин (21.01.1989 — 12.07.2024)
Народився у Жидачеві Львівської області. У школі проявляв інтерес до історії України та точних наук. Здобув вищу освіту в Національному університеті «Львівська політехніка».
У Празі був активним учасником організації «Українська Свобода». Брав участь у Революції Гідності, де отримав поранення. Під час АТО служив у батальйоні «Карпатська Січ». Автор книги «Смерть царя».
З початком війни повернувся до України. Спершу був у самообороні Жидачева, потім служив у Інтернаціональному легіоні, морській піхоті та спецпідрозділі ГУР «Артан». Попри втрату зору, повернувся на фронт.
У Юрія залишилися батьки, сестра та донька.