Головна / Цікаво знати / Банківські та інтернет-шахраї вміло обдурюють львів’ян

Банківські та інтернет-шахраї вміло обдурюють львів’ян

Інтернет-магазин – золота жилка для шахраїв. Зловмисники дзвонять до людей, які щось продають у мережі, мовляв, уже хочуть купити товар. Обіцяють розрахуватись, перевівши гроші на картку. Довірливі «жертви» дають номер своєї кредитки та СVV-код, що з протилежної сторони банківської картки, і вже за декілька хвилин залишаються з порожнім банківським рахунком.

Тарас Кадушкевич здає в оренду котеджі в Карпатах. Розповідає, як під час роботи зіткнувся із шахраями. «Подзвонив до нас якийсь Олександр з Дніпрпетровська. Він був готовий дати завдаток, я йому повідомив реквізити карточки «ПриватБанку» (тільки номер), щоб він перекинув гроші на карточку, після того минула година, може, менше, він телефонує знову і каже, що має проблеми з клієнт-банком, мовляв, він обслуговується в іншому банку і, мабуть, через це і не вдається перевести кошти. Тож аби все вийшло з другого разу, йому потрібно більше даних про картку, а саме: номер карточки, дію закінчення карточки і CVV-код, ті три цифри, що вказані ззаду картки», – згадує Тарас.

Чоловік не погодився сказати CVV-код, бо знає, що ці три цифри – ключ до всіх грошей на картці. Номер телефону, з якого дзвонили шахраї, одразу ж перестав обслуговуватись.

Зіткнувся із шахраями і Тарас Дубіль, коли через інтернет продавав свій фотоапарат. «Він сказав таку схему: піти до банкомату «Ощадбанку» і вставити карточку, а він мене якби зареєструє в заявці від Ощадбанку, тож я вставляю свою карточку й отримую зразу гроші на місці. Звісно, я пішов попробувати. Вставив карточку, а він каже натиснути на «перерахунок грошей», я натиснув, він продиктував номер карточки, і дальше каже вводити суму 800 грн, тоді я зрозумів, що то я йому перераховую гроші», – згадує чоловік.

У службі безпеки банку нам пояснили, що клієнт не має права повідомляти нікому свого пін-коду, логіну, паролю на банківському сайті чи CVV-коду.

«Клієнт не повинен передавати інформацію про свою карту третім особам, навіть в тому випадку, коли до нього телефонують шахраї і представляються, що вони представники банку, бо в більшості випадків так і трапляється. Цьогоріч в нас зареєстровано 138 таких шахрайств», – зазначив заступник керівника Департаменту безпеки Західного ГРУ «ПриватБанку» Петро Харкавий.

Найчастіше шахраї працюють і дізнаються потрібні телефони на сайтах інтернет-магазинів.

«Створюють сайти, тобто клони сайтів. Їх називають сайти-одноднівки, тобто сайт, який уже розкручений, під брендом, створюють, реалізовують товар, а через годину сайт зникає», – розповів в.о. начальника відділу боротьби з кіберзлочинністю Ілля Тогаєв.

У міліції такі злочини називають «фішінг» (від англ. – риболовля). Цього року до міліції звернулось 90 людей, які стали жертвами таких «рибалок». За кіберзлочини «світить» від трьох до дев’яти років ув’язнення.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

6 − two =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!