Цікаво знати

Белз та Безжець – партнери проекту

29 травня 2015 року відбулась заключна конференція по мікропроекту «Спільне представлення туристичних, етнічних та культурних особливостей міста Белза (Україна) та Гміни Белжець (Польща) на міжнародному туристичному ринку», який реалізується по Програмі Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна – «Спільна промоція туристичних можливостей та культурно-історичної спадщини Львівської області, Підкарпатського і Люблінського воєводств». Вона стала підсумком заходів, які відбувалися під час проекту. На конференцію приїхали представники органів місцевого самоврядування міста Белза та гміни Белжець, туристичного бізнесу, громадських організацій обох партнерів.

З привітальними словами до них звернулися Белзький міський голова Володимир Муха, війт гміни Белжець Анджей Адамек, головний партнер парасолькового проекту, директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх, депутат Львівської обласної ради Ганна Костюк, представник Львівської обласної адміністрації (Департамент міжнародного співробітництва та туризму) Христина Кулик, голова районної ради Ігор Дацюк. У виступах вони акцентували увагу на вагомості міжнародного проекту, на якість проведених заходів та на важливість питань, які порушено. Основним завданням проекту було зорієнтувати спільноти на діалог між органами місцевого самоврядування та громадськістю і туристичним бізнесом з використанням культурної спадщини, місцевих традицій та промислів.

Наступним етапом конференції стало представлення виконаних заходів по мікропроекту. Белзький міський голова Володимир Муха розповів про основну мету проекту, вказав на бюджетну частину та стан вкладу кожного з партнерів, представив заходи, виконані українською стороною. Війт гміни Белжець Анджей Адамек з свого боку зробив акцент на спільно проведених двох робочих зустрічах, які відбулися в Белзі, та у гміні Белжець, а також на проведених спільних теоретичних навчаннях у Белзі. Він окремо зупинився на практичній частині навчань по туризму в гміні Белжець. В рамках проекту обидві сторони придбали ноутбуки та принтери, встановили туристично-інформаційні знаки з інформацiєю про партнерів у формі сітілайту, створили переносні інформаційні стінки зі столиком та кріслами для представлення міст на туристичних форумах та виставках, створено вебсторінку про туристичні можливості територій, відзнято трихвилинні проморолики.

Культурну спадщину Белза представила директор Державного історико-культурного заповідника Оксана Калиш, а гміну Белжець – Марек Марцола. Рукоділля та мистецтво Белза: малюнок на тарілках – художник Наталія Карнаух, писанкарство та бісероплетіння – Олександра Івануса. Гості з гміни Белжець презентували гончарство – вироби Мірослава Ліпського, бублікарство (вироби з паперу) – Агнежка Козира. Фолькльорну частину гміни Белжець представили аматорський гурт «Долінянки», а Белза – гурт «Княжий».

На завершення конференції всі учасники мали змогу скуштувати національні страви української та польської кухонь, а саме: українські вареники з сиром, польські голубці та бігус, пиріжки з гречкою. Основним смаколиком під час конференції став спільний продукт, який буде промований у закладах харчування Белза та гміни Белжець – завиванець з маком.

Оксана ЛЯХОВСЬКА, керівник-координатор мініпроекту.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.