Цікаво знати

Чи огірки винні?

За повідомлення ВООЗ, станом на 28 травня ц. р., у Німеччині зареєстровано більше тисячі підтверджених випадків кишкової інфекціїї, 10 осіб померли, з них 9 жінок. Хвороба в основному вражає доросле населення, причому у 87% випадків захворювання характеризувалось геморагічною діареєю, анемією та гострою нирковою недостатністю. Подібні випадки інфекційної хвороби протягом останніх днів були зафіксовані у Великобританії, Голландії, Данії та Швеції. Ймовірним джерелом інфікування послужили імпортні огірки з Іспанії.

Інфекцію викликає т. зв. ентерегеморагічна бактерія Escherichia coli (О104). Вона часто присутня в кишечнику людини та теплокровних тварин.

Більшість її штамів нешкідливі, але деякі, такі як ентерогеморагічна кишкова паличка (ЕНЕС), можуть викликати важкі хвороби харчового походження. Бактерія передається людині, головним чином, при вживанні в їжу інфікованих продуктів, таких як сирі, м’ясні та молочні продукти, які не пройшли достатню термічну обробку, сирі овочі, які вживали без достатньої теплової обробки. Ускладнена форма кишкової палички вражає нирки і впливає на центральну нервову систему.

Основними симптомами при кишковій інфекції, викликаній бактеріями ЕНЕС, найчастіше є кривава діарея, жар, блювота. Більшість пацієнтів одужує протягом десяти днів, але у дітей раннього віку та осіб похилого віку хвороба може перейти у важку форму із загрозою для життя.

З метою запобігання інфікуванню рекомендуємо суворо дотримуватись правил особистої гігієни та навчити цьому дітей. Перед приготуванням та вживанням їжі обов’язково мити руки з милом.

При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води, для миття посуду і рук використовувати тільки профільтровану і переварену воду, не брати продукти, що швидко псуються.

При перших ознаках хвороби з проявами розладів шлунковокишкового тракту, підвищенні температури тіла негайно звертайтеся до лікаря.

Оксана СЛИВІНСЬКА, завідувач епідвідділом райсанепідстанції.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.