Цікаво знати

Чому не варто зловживати сном під час вихідних

Після напруженого робочого тижня багатьом людям буває складно не піддатися спокусі та не “валятися” в ліжку цілісінькі вихідні. Проте, більшість досліджень вказують на те, що тривалий сон на вихідних може викликати так званий соціальний джетлаг.

Це явище виражається збоєм біоритмів людини та може спровокувати погіршення здоров’я, пригніченість настрою, підвищену сонливість та втому. За словами експертів, соціальних джетлаг виникає тоді, коли внутрішній годинник тіла не відповідає розкладу сну людини.

Американські вчені з Північно-Східного університету Іллінойсу вирішили з’ясувати, яка кількість сну у вихідні дні призводить до того, що соціальний джетлаг стає проблемою. Дивно, але збільшення тривалості сну у вихідні всього на кілька годин може негативно позначитися на здоров’ї, кажуть фахівці.

Отримані дані показують, що якщо середня точка сну буде зрушуватися більш ніж на годину, людина може бути схильною до підвищеного ризику. Щоб дійти до таких висновків, вчені розглянули 15 000 студентів. Тільки 40% учасників мали нормальну синхронізацію між власними біоритмами та графіком сну, в той час як 60% страждали від соціального джетлагу.

Згідно зі статистикою, близько третини людей не отримують рекомендовану кількість сну, що становить 7-8 годин на добу. Позбавлення сну може знизити продуктивність протягом дня і привести до довгострокових проблем зі здоров’ям, таких як діабет, ожиріння та навіть серцеві захворювання.

Попередні дослідження показали, що люди, чиї біологічний годинник не синхронізовані з роботою та соціальними графіками, з більшою ймовірністю будуть курити сигарети, вживати спиртне і страждати від стресу. Дослідження, проведене в університеті Аризони в 2017 році, виявило, що кожна година соціального джетлагу збільшує ймовірність розвитку захворювань серця на 11%.

Джерело: Радіо Максимум.

751394376
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.