Цікаво знати

Гофра для автономки

Якщо вантажний автомобіль експлуатується не в звичайному міському режимі, а регулярно виїжджає на далекі рейси з ночівлею, то вам необхідно обладнати його автономним обігрівачем. Цей пристрій дозволяє підтримувати в салоні постійну комфортну температуру при вимкненому двигуні, завдяки чому водію не доведеться регулярно заводити машину, щоб прогріти кабіну під час тривалої стоянки або ночівлі в транспортному засобі.

Сучасний вантажний автомобіль в холостому режимі на нейтральній передачі споживає не менше 8 літрів пального на годину. Автономний обігрівач дозволяє заощадити на опаленні салону не менше 200 літрів солярки за сезон, а при експлуатації в холодних кліматичних зонах — не менше 300–400 л. Завдяки цьому вдається значно знизити експлуатаційні витрати і підвищити рентабельність перевезень, а також продовжити термін безпроблемної служби двигуна.

Види автономок для вантажівок

Існує три різновиди автономних опалювачів:

  1. Електричний, який працює від мережі постійного або змінного струму. Зазвичай він підключається до розетки (генератора) або акумулятора. Перший варіант кращий, оскільки дозволяє опалювати салон тривалий час. Акумуляторні моделі слід встановлювати в тих випадках, коли ночівлі будуть рідкими або нетривалими, оскільки батареї надовго не вистачає. Принцип дії цієї грубки простий: електричний струм розігріває спіраль, через яку вентилятором проганяється потік повітря. Це прості і надійні пристрої, які служать десятиліттями. Але потрібно стежити за чистотою спіралі, щоб на ній не накопичувався пил і не відбулося загоряння.
  2. Газові повітряні обігрівачі. Робота пальника здійснюється за рахунок газового балона, який встановлюється окремо. Принцип дії схожий з попередньою моделлю, але замість спіралі використовується газовий пальник.
  3. Бензинові або дизельні обігрівачі. Їх використовують не тільки для нагрівання салону, але й двигуна, що дозволяє використовувати автомобіль при сильних морозах. Спочатку пальник гріє двигун, а потім тепле повітря через трубу подається в салон. Гофра для автономки зазвичай виготовляється з металу або щільної гуми, стійкої до нагріву. Пристрій працює з власного бачка або з бака автомобіля.

Щоб вибрати відповідний обігрівач і аксесуари до нього, вам необхідно враховувати обсяг кабіни, погодні умови, в яких машина буде експлуатуватися, а також режим її роботи. Якщо ночівлі будуть нерегулярними, то можна зупинитися на електричних або газових моделях, які гріють тільки салон. Якщо ж доведеться ночувати часто і в серйозні морози, то краще вибрати паливні обігрівачі з металевою гофрою для автономки.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.