Цікаво знати

Як допомогти безпритульним тваринам взимку: рекомендації від зоозахисників

Ці прості поради допоможуть врятувати життя безпритульної тварини.

Як зазначають у зоозахисній організації Uanimals, нелегке життя безпритульних тварин взимку стає нестерпним через холод і голод. Через мороз та відсутність їжі смерть у собак настає через 15 годин, у котів – через 6. І лише від людей залежить, як тварини переживуть зиму.

Як можна допомогти:

Годуйте тварин теплою їжею

Це можуть бути теплі каші чи легкий суп. Можна навіть купити сухий корм і залити гарячою водою.

Наливайте тваринам теплу воду

У морози вода дуже швидко застигає в мисках, тому варто наливати теплу та час від часу перевіряти миску. У такому випадку вона не так швидко замерзне і тварина зможе хоч якось зігрітися.

Пускайте погрітися

Якщо є така можливість, запускайте тварин погрітися в під’їзд. Потрапляючи в тепло, вони відразу сплять – так їм вдається відновити сили. Також перевіряйте підвальні віконця, щоб вони не були забиті дошками.

Зробіть укриття

Ви можете використати звичайну коробку. Зовні будинок можна обмотати скотчем, а всередину покласти теплі кофти чи інший старий одяг. Рекомендуємо ставити будки на дерев’яний піддон, щоб холод від землі не йшов всередину.

Знайдіть родину

Найкраще, що ви можете зробити – це подарувати безпритульній тварині сім’ю та дім. Перетримка та притулок – це теж один із варіантів не дати тваринам замерзнути, поки ви шукаєте їм родину. Проте з війною притулки переповнені покинутими тваринами, тож можете допомагати цим закладам інформаційно, щоб тварин швидше забирали у сім’ї.

Кожен з нас в силах допомогти тваринам пережити морози, головне – не залишатися осторонь. Поширюйте інформацію та долучайтеся до порятунку тварин, що страждають від війни.

До слова, у львівському притулку «Домівка врятованих тварин» водіям нагадують, що з настанням холоднішої погоди перш ніж сідати за кермо, обов’язково потрібно перевірити колеса та капот, щоб впевнитись, що туди не потрапили коти у пошуках тепла.

Голос Сокальщини на GoogleNews