Цікаво знати

Як отримати витяг з реєстру територіальної громади про місце реєстрації

У зв’язку з тим, що на період дії воєнного стану, встановленого Указом Президента України від 24 лютого 2022р. №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні” та відповідно до норм ст.12 ЗУ “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” доступ до реєстру територіальної громади призупинено, послуги з декларування місця проживання/реєстрації місця проживання не надаються,

відділ реєстрації інформує про те, що зареєстроване місце проживання можна підтвердити завдяки:

1.паспорта громадянина України виготовленого у формі книжечки;

2.паспорта громадянина України, або паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта, або е-паспорта для виїзду за кордон;

3.витягу з реєстру територіальної громади.

Державна міграційна служба України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розробили можливість формування витягу з реєстру територіальної громади на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг Дія.

Таку можливість забезпечено з метою реалізації вимог законодавства про надання електронних публічних послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні.

Витяг з реєстру територіальної громади формуватиметься засобами відомчої інформаційної системи ДМС України з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

Витяг міститиме наявну у відомчій інформаційній системі ДМС інформацію про особу, адресу та дату задекларованого/зареєстрованого місця її проживання (перебування), або адресу та дату зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання(перебування), або відомості про скасування декларування/реєстрації, зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання(перебування).

Крім того, на сформований витяг автоматично наноситиметься унікальний електронний ідентифікатор (QR-код).

За його допомогою громадяни можуть пред’явити витяг під час отримання адміністративних чи соціальних послуг – інформацію можна зчитати та перевірити спеціальними технічними засобами шляхом отримання даних із відомчої інформаційної системи ДМС.

Витяг формується відповідно до даних реєстрів територіальних громад станом на 23 лютого 2022 року.

Голос Сокальщини на GoogleNews