Головна / Цікаво знати / Як проводити самостійний огляд грудей: простий гід, який допоможе у профілактиці раку

Як проводити самостійний огляд грудей: простий гід, який допоможе у профілактиці раку

Регулярний самоогляд — один з найефективніших засобів ранньої діагностики хвороби.

 

Ймовірність розвитку раку молочної залози серйозно підвищується після 40 років, лікарі рекомендують жінкам регулярно проходити обстеження у мамолога, при необхідності робити мамограму, а також не рідше одного разу на місяць проводити самостійний огляд молочних залоз.

Як визначити свій ризик?

Частота і регулярність обстеження молочних залоз залежить від вашого особистого ризику: жінкам з високим ризиком розвитку РМЗ рекомендовано проводити УЗД і мамографію грудей щорічно уже починаючи з 30 років, а тим, у кого рівень ризику середній, дослідження варто починати в 45 років і проводити його кожні два роки.

Ви в групі високого ризику, якщо:

  • У когось із ваших найближчих родичок був діагностований рак яєчників або молочної залози (ризик особливо високий, якщо хвороба була виявлена у віці до 40 років);
  • У хворої родички хвороба була діагностована в обох молочних залозах або було виявлено кілька окремих вогнищ пухлини в одній молочній залозі;
  • У сім’ї було кілька випадків раку молочної залози;
  • Рак молочної залози був діагностований у родича-чоловіка;
  • В родині були інші випадки раку товстого кишечника, матки), які також можуть бути пов’язані з генетичними варіаціями;
  • Якщо ви ставитеся до етнічної групи ашкеназов;
  • Якщо в дитячому або молодому віці ви перенесли опромінення в області грудної клітини для лікування будь-яких форм раку.

Втім, до якої групи ризику ви не ставилися, лікарі рекомендують щомісяця проводити самостійний огляд молочних залоз і негайно звертатися до лікаря у разі виявлення будь-яких змін або новоутворень.

Як проводити самостійний огляд грудей

Огляд краще всього проводити ближче до кінця циклу, так як самє в цей час гормони найменше впливають на тканини молочної залози. Існує три види самоогляди.

В душі

Подушечками пальців проводите по всій грудей по колу, рухаючись зовні до центру. Перевіряйте не тільки саму грудей, але і область пахв. Звертайте увагу на будь-які ущільнення, в тому числі на ті, які нагадують просто погрубівшу шкіру.

Лежачи

Покладіть під подушку праві плечі і перемістіть праву руку за голову. Подушечками пальців лівої руки дослідіть по колу праву грудей і область правої пахви. Змінюйте силу натискання — від легкого до сильного — стискайте соски і перевіряйте їх ореоли. Потім поміняйте руку і точно так само обстежте одному грудей. Вас повинні насторожити будь-які ущільнення в тканинах молочної залози, а також можливі виділення із сосків.

Перед дзеркалом

Сядьте або встаньте перед дзеркалом, тримаючи спину прямою, а витягнувши руки уздовж тулуба. Уважно огляньте грудей, звертаючи увагу на будь-які зміни у формі або симетрії грудей, а також на будь-які зморшки, можливі западини і особливо — на вивороченість сосків. Також лікарі рекомендують піднімати грудей, щоб порівняти її симетричність.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!