Головна / Цікаво знати / Йдуть сантиметри, а не кілограми? Ви все робите правильно!

Йдуть сантиметри, а не кілограми? Ви все робите правильно!

Іноді ваги краще викинути. Або, хоча б, засунути на антресолі, щоб не нервували, і озброїтися замість них вимірювальної стрічкою!

 

Вага — це не просто цифра на вагах. Для багатьох жінок кількість кілограм означає дуже багато. Це самооцінка, впевненість, готовність піклуватися про себе і так далі.

Коли, що худнуни жінка встає вранці на ваги, а ті повідомляють їй, що вона молодець і схудла, то так до вечора і пробігає задоволеною ланню. А якщо ваги покажуть додаткові сто грам, «приріст», як часом кажуть у перманентно худнуть колах, то настрій може виявитися зіпсований на весь день.

Але що насправді означає наша вага? Наскільки взагалі потрібно перейматися цим питанням, якщо мова йде про відстеження прогресу?

Аналіз відповідей на ці питання може дозволити вам поглянути на підлогові ваги, цифру на них і собі саму зовсім іншим поглядом.

Правда про ваги

Коли ви говорите про схуднення, ви звичайно маєте на увазі… ну, схуднення. Стегна, живіт, руки, обличчя, навіть грудей. Але дивна річ — нерідко втрата ваги ніяк не відображається на шкалі ваг. Чи навіть навпаки, ваги кажуть, що пішло аж 2 кілограми, і не брешуть, що актуально. А ви виглядаєте і відчуваєте себе гірше, ніж раніше.

Можна худнути, втрачаючи жир, а не м язову масу — і тоді вага буде залишитися практично незмінним самим, а сантиметри на талії почнуть іти. І це здорово!

Важливо не «скинути вагу», а втратити жир, і розуміння цієї різниці може змінити те, як ви бачите себе і свій прогрес.

Звичайні ваги показують вашу вагу, але не кажуть вам, скільки в ній м язів, жиру, води, кісток і органів. Вага бодібілдера може виходити за рамки здорового ІМТ з-за додаткових м язів, але це не означає, що у нього є зайва вага, або що він «жирний». Важливо розуміти, що саме відбувається з вашим тілом, якщо ви худнете, і не чекати, що терези зможуть достеменно відобразити те, що показують дзеркало і одяг.

Ще одна причина, по якій не варто довіряти вагам: наш вага змінюється протягом дня!

З ранку до вечора, туди-сюди (іноді на цілих 3 кіло!) в залежності від того, що і як часто ми їмо і п’ємо, як часто ходимо в туалет. І, звичайно, різниця особливо помітна, якщо ми схильні до набряків.

Якщо ви тільки починаєте худнути, ваги можуть нашкодити цього делікатного процесу. І відстеження теж.

Це може здатися нелогічним, але ваги куди краще допомагають підтримувати вагу, ніж скидати його.

Забуваючи про найважливіші зміни, які терези не показують, ми легко впадаємо у відчай при вигляді цифр, що не змінюються день у день.

Ми можемо ставати здоровішими, метаболізм починає працювати активніше — но ваги цього не покажуть.

Сфокусуйтеся на силі та витривалості

Коли ми починаємо регулярно займатися спортом, наші здібності ростуть повільно, але вірно.

Ми можемо почати тренуватися всього по парі хвилин, з самими легкими гантелями, але після декількох тренувань тіло адаптується, дозволяючи піднімати більшу вагу, бігти довше, йти далі.

Новопридбані сила і витривалість означають, що ми робимо успіхи. Як можна не пишатися цим досягненням, навіть якщо його важко виміряти?

Вага — це тільки один з аспектів прогресу

У багатьох випадках навіть не найважливіша. На жаль, для більшості з нас кількість кілограмів, скинутих і наявних — визначальний фактор успіху або невдачі.

Використання ваги в якості єдиної міри нашого успіху багато в чому схоже на покупку будинку, засновану виключно на кількості квадратних метрів.

Звичайно, добре володіти заміським будинком в 1000 квадратних метрів, але якщо він стоїть посеред звалища, без доріг, каналізації і електрики, то від такого майна користі мало.

Ми рекомендуємо подивитися на ситуацію в цілому, і не впиратися в показники ваги.

Можливо, ви дійсно досягли плато

Хто знає? Якщо вага стоїть, штани не падають і сантиметрова стрічка не бреше, може виявитися, що пора трохи «підкрутити налаштування».

Поборіть почуття розчарування

Ми розуміємо, це дуже прикро. Тренування, відмова від калорійної смачною (або бридкої завлекательной) їжі, зменшення порцій — і все заради чого? Та гори воно синім вогнем, думаємо ми, і зупиняємося.

Але зупиняти процес схуднення тільки з-за того, що ви спіткнулися по дорозі, не варто.

Зійти з плато часто відбувається завдяки невеликим змінам, а не глобальної переоцінки програми схуднення і зайняти.

Перегляньте тренування

  1. 1. Додайте більше кардіо. Не тому, що ви спалюєте жир» під час бігу або пихтіння на тренажері. А тому, що серцево-судинна система повинна підтримувати ваші фрази м’язи, витривалість залежить, в першу чергу, від кардіонагрузки.
  2. 2. Піднімайте важкі ваги. Це допомагає нарощувати м’язи, які допомагають спалювати жир. Робіть 10-12 повторень, не менше. Ви не повинні напружуватися — краще брати менше ваги більше разів, ніж три рази підняти великий вантаж, впустити його та впасти поруч, замученою.
  3. 3. Змініть силові тренування. Якщо ви виконували одні й ті ж тренування більше 4-6 тижнів, навіть невеликі зміни можуть розгорнути ситуацію. Пробуйте різні способи — наприклад, змініть тип опору, який ви використовуєте. Спробуйте абсолютно нові вправи або розділіть ваші тренування, щоб ви могли приділяти більше часу кожній групі м язів.
  4. 4. Варіюйте інтенсивність. Ви будете спалювати жир більш ефективно, якщо станете тренуватися з різною інтенсивністю протягом тижня. Спробуйте включити довгі і повільні заняття в програму поряд з інтенсивними інтервальними тренуваннями. Організму потрібний струс (але безпечний)
  5. 5. Найміть тренера. Якщо ви не впевнені, що робити, професіонал допоможе. Але підберіть того, хто підійде вам, почитайте відгуки і навіть опитайте інших клієнтів цього фахівця.
  6. 6. Додайте більше активності. Якщо ви вичерпали час тренування або просто не хочете довше займатися в залі, додайте іншої активності. Це простий спосіб спалити зайві калорії, не перестаратися з вправами. Щоденна двадцятихвилинна прогулянка допоможе вам спалити до ста додаткових калорій.

Схуднення — процес складний і тривалий. Повільний прогрес краще швидкого, тому не урізайте харчування донезмоги в надії заставити собі. Ймовірність того, що процес загальмується — куди вище.

Не катуйте себе і не впадайте в крайнощі. Краще насолоджуватися розумінням, що ви піклуєтеся про себе і своє здоров’я, а не гнатися за абстрактною метою у вигляді пари цифр.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!