Головна / Цікаво знати / До 200-ліття від дня народження Михайла Вербицького

До 200-ліття від дня народження Михайла Вербицького

Михайло Вербицький  яскравий представник національної композиторської школи. Його творчому стилю властиве поєднання загальноєвропейських музичних традицій із суто національними. За таким принципом створено й пісню "Ще не вмерла Україна".

Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року в с. Улючі в родині священика. Спочатку вчився в гімназії, а згодом  у ліцеї. Музичну освіту Михайло здобув у дяківській школі у Перемишлі. Оскільки мав гарний голос, то співав у славетному кафедральному хорі собору Івана Хрестителя.
1833го Михайло вступає до духовної семінарії у Львові, де починає серйозно займатися музикою. 1852 р. одержав парафію в селі Млинах Яворівського повіту, де він служив Богові і людям аж до смерті (1870 р.).

Будучи священиком, Михайло Вербицький писав композиції, які стали літературними шедеврами: "Єдинародний Сине", "Святий Боже", "Алилуя", "Отче наш", "Хваліте Господа з небес", "Ангел вопіяще" та ін. Писав він і світську музику. А ще Михайло Вербицький  автор багатьох музичних творів на народні мелодії, полонезів, вальсів, вступів до вистав.

Вірш П. Чубинського припав М. Вербицькому до вподоби своїм висопатріотичним змістом і він вирішив написати музику, щоб громадівці могли співати свою патріотичну пісню. Цей хоровий твір вперше прозвучав у Перемишлі в день празника Св. Івана Хрестителя  1 липня 1864 року.
***
Львівщина відзначає 200-літній ювілей від дня народження о. Михайла Вербицького та 150-річчя з часу першого публічного виконання Державного гімну України.

Урочисті заходи розпочалися 28 лютого і триватимуть впродовж усього 2015 року. Про це повідомляє пресслужба Львівської облради.
Зокрема, 28 лютого, чисельна делегація зі Львівщини взяла участь в урочистостях у с. Явірник Руський (Перемишльський повіт, Підкарпатське воєводство, Республіка Польща), де відкрито меморіальну таблицю на дзвіниці храму, в якому парохував о. Михайло Вербицький. 4 березня громадськість Львівщини та керівництво області вшанували о. Вербицького на його могилі в с. Млини та долучилися до урочистих заходів, які проходили в м. Перемишль (Підкарпатське воєводство, Республіка Польща).

Окрім того, 6 березня у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької відбудеться урочиста академія з нагоди 200річчя від дня народження о. Михайла Вербицького.

У вівторок, 10 березня, в день 150-ліття першого публічного виконання Державного Гімну України заплановано провести масове виконання українського славня у всіх куточках Львівської області. Всенародне виконання Гімну України повинно розпочатись о 12 годині.

Також оргкомітет з відзначення 200-річчя від дня народження о. Михайла Вербицького з нагоди ювілею планує провести низку заходів у закладах області: тематичні мистецькі виставки, фотовиставки, конференції, “круглі столи”, вечори пам'яті, концерти, лекції у закладах освіти, урочисті літургії у храмах.

Нагадаємо, що 17 лютого цього року на другому пленарному засіданні ХХХІІІ сесії Львівської обласної ради депутати проголосили 2015 рік на Львівщині Роком отця Михайла Вербицького.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

11 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!