Цікаво знати

Як вибрати стенди техогляду і обладнання для ТО?

Підібрати гарні стенди техогляду і обладнання для ТО – завдання не з простих. Це підтвердить кожен, хто стикався з цим питанням. Згідно з даними Держреєстру, сьогодні в Україні працює близько 2,5 тис. пунктів. Але щоб повністю задовольнити попит автомобілістів на цю послугу, необхідно як мінімум 10 тис. таких пунктів. І краще, якщо вони будуть обладнані за останнім словом техніки і в відповідності з встановленими нормами. Але як це зробити?

Як вибрати стенди техогляду та обладнання для ТОВ першу чергу, звернутися до державного стандарту Р51709-2001. Він містить вимоги безпеки до технічного стану автотранспортного засобу і методи її перевірки. У цьому документі міститься перелік обов'язкового обладнання, необхідного для проведення ТО легкових і вантажних автомобілів, автобусів, причепів, напівпричепів та інших автотранспортних засобів. Великий вибір тормозних стендів для мотоциклів ви знайдете на сайті  Автомеханіка. В розділі http://www.autom.com.ua/ ви можете вибрати стенди для тестування тормозів мотоциклів та скутерів.

Згідно ГОСТу, пункт огляду повинен бути обладнаний такими приладами, як:

– димомір,
– газоаналізатор,
– люфтомер,
– гальмівний стенд з взвешивающим пристроєм,
– прилад перевірки фар,
– вимірник світлопропускання стекол.

Документ також регламентує те, яким параметрам повинні відповідати ці пристрої. Саме ці вимоги треба враховувати при виборі обладнання. На щастя, сучасний ринок володіє достатнім числом пропозицій в області вимірювальних засобів і приладів. Головне – вибрати серед них ті, які необхідні саме Вам.

Для вимірювання гальмівного шляху автомобіля краще всього підійдуть роликові стенди, з допомогою яких можна досліджувати відразу всю поверхню гальмування. Крім того, саме вони забезпечують максимальну точність вимірювання, так як дозволяють проводити повторні випробування в тих же умовах, в яких проводилися перші виміри. Конкретну модель гальмівного стенда необхідно вибирати виходячи з того, на яку категорію автотранспортних засобів буде розрахований на наступний пункт. Якщо Ви плануєте обмежитися проведенням оглядів легкових автомобілів, то достатньо придбати стенд з осьовим навантаженням до 3,5 тонн. Якщо ж сервіс передбачений для більш важких автотранспортних засобів, доведеться витратитися на вимірювальний прилад з осьовим навантаженням до 18-20 тонн.

Якщо говорити про перевірки фар, то її, за Гостом, дозволяється проводити двома способами – за допомогою спеціального екрану або за допомогою певних приладів.

1. Перший спосіб вимагає мінімальних фінансових вкладень: адже замість екрану можна використовувати навіть стіну. Його істотний недолік – складність і тривалість проведення перевірки.

2. Більш ефективним засобом вимірювання є спеціальні прилади, що дозволяють швидко і точно суміщати центри диагностируемой фари і лінзи. Найбільш популярними виробниками приладів перевірки фар є компанії Bosch, ГАРО, MAHA, OMA.

При виборі люфтомера, що вимірює стан рульового приводу і підвіски, варто звернути увагу на його тип – пневматичний та електрогідравлічний. Більш ефективним і, як наслідок, більш дорогим є останній. Сучасні сервіси обладнуються саме такими детектори люфтів.

Димоміри і газоаналізатори дозволяють виміряти рівень екологічності» транспортного засобу. І якщо перші призначені для роботи з дизельними двигунами, то другі – з бензиновими. Щоб не обмежувати роботу пункту в майбутньому, доцільно придбати прилади обох типів.

При виборі обладнання для ТО незалежно від його виду головним показником його якості є клас вимірювань. Чим він вищий – тим краще!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.