Головна / Цікаво знати / Коли міняти зимову гуму на літню
міняємо гуму на зимову

Коли міняти зимову гуму на літню

У північних регіонах Європи, до яких відноситься і Україна власники автомобілів зобов’язані переходити на зимову гуму, а точніше користуватися обома комплектами резини – зимовим у зимовий період, який триває з листопада по квітень та літнім комплектом. Постає питання – як замінити гуму вчасно? Через непередбачуваність погодніх умов вловити момент замінити резини на зимову непросто.

Чому так важливо міняти гуму?

Різні шини мають різний протектор, який дуже відрізняється для кожного сезону, крім того відрізняється і матеріал – вміст гуми, з якої вони зроблені. Для літньої гуми використовуються твердіші матеріали, які втрачають свої властивості зчеплення з дорогою при температурах нижче +7 градусів по Цельсію. А зимові шини зроблені з мяких матеріалів, які навіть при морозі не втрачають гнучкості. Тому однозначно не потрібно купувати вживаної гуми.

В свою чергу, якщо температура на вулиці більше +7 градусів занадто м’яка зимова гума починає “плавати” по дорозі і збільшується знос. А якщо ви користуєтесь шипами, то при теплих температурах вони випадають та збільшують шлях при гальмуванні. Побутує хибна думка, що при використанні шипованої зимової гуми без шипів вона не втрачає своїх властивостей. Але це не відповідає дійсності – адже навіть при втраті 30% шипів характеристики такої гуми значно погіршуються у порівнянні з нешипованою.

Різні точки зору на питання зміни гуми

Самі водії особисто приймають рішення щодо переходу з однієї гуми на іншу. В Україні не врегульовано дане питання законодавчо. У багатьох випадках стимулом переходу на іншу гуму може бути навіть навантаженість шиномонтажів, або різке похолодання з морозами. Дехто з водіїв вирішують міняти резину через довготерміновий прогноз погоди. Але не чекайте до останнього – адже під час холодів багато автовласників одночасно намагається замінити гуму тому завчасно запишіться в автомайстерню. Замовити заміну гуми он-лайн вам допоможе сервіс Autobooking на сторінці сайту https://autobooking.com/ru-ua/s-shinomontazh . Там ви можете вибрати шиномонтаж серед багатьох по Україні та завчасно замінити гуму.

Серед водіїв побутує думка, що 15 березня дуже добре переходити на літню гуму, але не раніше. Дану дату можна вважати оптимальною для смуги помірного клімату, і то при умові що відсутні погодні аномалії. Адже минулого року морози і сніг спостерігалися до кінця квітня.

У питанні зміни гуми не варто орієнтуватися виключно на календар

Для вдалого підходу до заміни гуми найкраще пасує комбінований підхід. Не проблема знайти прогнози на декілька тижнів на перід, при чому потрібно орієнтуватися не на середньодобову температуру, а на найнижчу вночі. Адже після нічних заморозків утворюється крига, а це дуже небезпечно при використанні літньої резини. Тому вартує орієнтуватися на показник у +7 градусів тепла в середньому на добу.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!