Головна / Цікаво знати / Хто ж відповідатиме за продовольчу безпеку людей?

Хто ж відповідатиме за продовольчу безпеку людей?

Ветеринарна медицина має вирішальне значення у розв'язанні соціально-економічних завдань та забезпеченні продовольчої безпеки країни. Вона належить до низки галузей, які стосуються майже всіх громадян, з огляду на загальноприйняте положення "Медицина рятує людину, ветеринарія – людство".

Ветеринарна медицина як галузь охоплює систему наук про хвороби тварин, їх профілактику, діагностику, лікування, визначення якості харчових продуктів і сировини тваринного походження та діяльність, спрямовану на збереження здоров'я й продуктивності тварин, запобігання захворюванням і захист людей від хвороб, спільних для тварин і людей. На сайті гіпермаркету Союз-мебель ви знайдете великий вибір мебелі – пропозиції різних виробників . Консультанти магазину допоможуть вам у виборі. Ви можете здійснити замовлення за допомогою порталу, а також зателефонувавши безпосередньо в магазин по контактам, вказаним у розділі Контакти. Мебель доставляється у різні куточки України.

Міжнародне епізоотичне бюро визнає вітчизняну ветеринарну медицину однією з кращих у світі по законодавчо-нормативній базі, по структурі зверху до низу і по епізоотичному благополуччі, тому питання щодо подальшої реорганізації (реформування чи скорочення) не на часі. Не можна забувати, що очима і руками держави у населених пунктах, де утримуються тварини у дрібних товарних господарствах, бо великі реформовані (розвалені), залишається ветеринарний спеціаліст. На його плечі лягає тягар забезпечення епізоотичного благополуччя. Це словосполучення не всім зрозуміле, а за цим стоїть щоденні подвірні обходи, з метою своєчасного виявлення хворих тварин, консультації по їх догляду і утриманню, надання допомоги і рекомендації з осіменіння тварин, лікування і профілактика хвороб. 

В 2015 році районні лікарні державної ветеринарної медицини фінансують не з державного, а з обласного бюджету. Як наслідок – погіршення фінансування, вимушене вивільняти працівників та переведення на неповний робочий день. Однак жоден населений пункт не залишився без ветеринарного обслуговування.

Епізоотичне благополуччя тваринницької галузі у 106 населених пунктах з 22502 дворами в господарствах різних форм власності в яких утримується: до 8500 голів ВРХ, 41400 свиней, 1204 ДРХ, 3400 коней, 28820 кролів, 335178 птиці, 24240 собак, 2288 котів, 2503 – бджолосімей, 11540 хутрових звірів перебуває під контролем і наглядом районної служби ветеринарної медицини.

Завдяки виконанню спеціалістами ветмедицини району державних програм з питань профілактики, а при необхідності ліквідації інфекційних та інвазійних захворювань тварин, лабораторно-діагностичних досліджень забезпечено стійке благополуччя галузі, недопущено харчових отруєнь, токсико-інфекцій та захворювань спільних для людей і тварин.

Вже сьогодні обласна рада не може виділити необхідних коштів на утримання лікарень і лабораторії ветеринарної медицини, фактично створюються умови для значного скорочення і навіть ліквідації держветустанов.

На мою думку, щоб зберегти державну службу ветеринарної медицини в Сокальському районі, потрібно реалізовувати районну програму для її підтримки.

Олег КРИШТОФ,  начальник Сокальської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!