Цікаво знати

Купівля новобудови: як перевіряти забудовника?

Купівля квартири на первинному ринку – вигідна угода для потенційного власника. Це обумовлено тим, що тут йому пропонуються комфортні квадратні метри, причому за зниженою вартістю. На відміну від вторинки, житло в новобудові відрізняється підвищеною комфортабельністю, сучасними комунікаціями, якісної внутрішньою інфраструктурою і т.д. На додаток, якщо стати пайовиком на стадії котловану, то ви отримуєте знижку в 30% від забудовника.

Такі вигідні умови приваблюють багатьох клієнтів. Саме тому серед забудовників часто зустрічаються безвідповідальні представники, так само як шахраї. Тому щоб дійсно зробити висновок вдалу угоду, і по закінченню будівництва отримати бажану квартиру, рекомендується ретельно відбирати будівельну компанію.

Офіційні способи перевірки

Є такі типи перевірки, які включають в себе виключно офіційну інформацію, тому вони будуть достовірними:

  • Перевірка забудовника через спеціальний Реєстр. На державних сайтах є офіційні бази, де відображається інформація про різні будівельних компаніях. Але тут ви зможете знайти відомості тільки про фінансові здібностях, які можуть багато про що розповісти. Чим краще фінансове становище забудовника, тим менше ризиків від співпраці з ним, і нижча ймовірність, що він не доведе справу до завершення.
  • Судові розгляди. Будівельні компанії України представляють собою досить великі підприємства, і якщо вони беруть участь у судовому розгляді, це обов’язково фігурує в новинах, стрічках форумів і т.д. Вивчіть відомості про забудовника, яке посилається на газети, журнали або інші джерела ЗМІ. Так ви зможете зрозуміти, чи були проблеми у компанії, і чи варто з нею співпрацювати.
  • Відомості від експертів. У будь-якому місті є аналітики та інші фахівці, які прогнозують стан речей. Зокрема вони можуть давати прогнози щодо первинного ринку, і навіть деяких великих компаній. До їх прогнозами рекомендується прислухатися.

Підшукати непогані пропозиції від забудовників можна на віртуальних торгових майданчиках. Але найзручніше купити квартиру в новобудові на Дом.ру. Тут найширша база пропозицій, окремі будівельні компанії пропонують вибрати квартиру в різних своїх об’єктах, які знаходяться на різних стадіях. Чим ближче об’єкт до завершення, тим дорожче вартість квадратного метра. Тому підбирайте оптимальний час, коли краще купувати квартиру – на якій стадії.

Інші можливості для перевірки

Є ще кілька способів перевірити будівельну компанію. Вони орієнтовані на громадську думку:

  1. Інформація з соціальних мереж, форумів та інших «народних» джерел. Тут люди діляться своїм досвідом, заснованим на практиці. Саме тому тільки тут ви зможете отримати найбільш достовірну інформацію про ту чи іншу забудовника, конкретному об’єкті. Може трапитися так, що будівельна компанія своєчасно здає об’єкт нерухомості, вчасно видає документи, але якість самого будівництва страждає. Всередині квартири все зроблено погано, окремі ремонтні роботи швидко розвалюються.
  2. Така співпраця з одного боку вважається безпечним, але з іншого – небажаним, оскільки несе за собою проблеми і фінансові витрати;
  3. З перших вуст. В даному випадку ви будете розмовляти з представниками будівельної компанії. У діалозі ви зможете скласти власну думку про забудовника. Довіряти всієї інформації не варто, але якщо на якісь питання представник вагається з відповіддю, або забарився, то це – проблемна частина співробітництва.

При виборі забудовника дуже важливо покладатися на законність укладення угоди. Тому уважно читайте договір і вибирайте пропозиції, коли він проходить акредитацію і державну реєстрацію.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.