В насінні люпину високий вміст білка (до 50%) і до 10% жирів. Олію, яку добувають з насіння за своєю цінністю не поступається лляній.
Її широко використовують в косметології (має антиоксидантну дію – для боротьби зі зморшками) та лікувальних цілях при сонячних опіках та алергічних реакціях.
Боби люпину широко використовують в кулінарії. Додають до супів, маринують, перемелюють в муку. В Австралії та деяких країнах Європи, перемелений люпин додають в кондитерські та хлібобулочні вироби. У Німеччині насіння люпину використовують для приготування низькокалорійного морозива. В індонезійській і японської кухні, люпин входить до складу таких традиційних і улюблених страв як тофу, місо і соєвий соус.
Люпин – рослина сидерат, яку використовують в аграрному секторі для покращення якості ґрунтів, збагачує землю азотом. Його використання як зеленого добрива дозволяє зберігати в чистоті довкілля, економити дорогі добрива, вирощувати екологічно чисту продукцію.
Люпин також використовують у медицині, препарати роблять з усіх частин рослини – листя, квітів, насіння та кореню. Містить амінокислоту аргінін, яка допомагає знизити артеріальний тиск, холестерин, рівень цукру в крові. Він діє як пребіотик, тому покращує здоров’я товстого кишківника.