Цікаво знати

Мобільний телефон та коронавірус: як чистити головне джерело інфекції

На поверхні нашого мобільника небезпечних вірусів і бактерій в сотні разів більше, ніж на унітазі в громадському туалеті. А до поверхні телефону ми торкаємося губами і носом — так вірус за лічені секунди може проникнути до органів дихання. Розповідаємо, як убезпечити головне джерело інфекції.

Ліків від коронавіруса все ще немає, і в кращому випадку ми отримаємо вакцину восени (а швидше — ближче до весни наступного року). Тому найкращий спосіб захистити себе — це максимально дотримуватися заходів профілактики. Здається, ми всі вже вивчили, що важливо як можна частіше мити руки і робити це правильно, уникати близьких контактів і ні в якому разі не торкатися до обличчя. Але є одна «сліпа зона», про яку більшість з нас забувають — це наш мобільний телефон.

Чи можна перехворіти коронавірусом двічі? – Про це у нашій статті

Ніхто з нас не може уявити своє повсякденне життя без цього предмета, ми сотні разів за день дістаємо його з кишені або сумочки, залишаємо на різних поверхнях — а потім прикладаємо до лиця в безпосередній близькості від органів дихання. Навіть у звичайному житті телефон — джерело підвищеної небезпеки і поширення хвороботворних вірусів і бактерій, а зараз, в умовах вірусної пандемії, це просто чорний ящик, який в будь-який момент може підірвати наше здоров’я.

Зрозуміло, ми не рекомендуємо відмовитися від використання смартфона — це практично неможливо. Але є ряд умов, які варто дотримуватися для безпеки свого здоров’я.

Використовуйте гарнітуру

Чим далі буде телефон від губ і носа, там краще. Тому постарайтеся вести перемовини з допомогою гарнітури або гучного зв’язку (зрозуміло, якщо ви в ізольованому приміщенні, а не громадському місці).

Носіть телефон у кишені, а не в сумочці

В сумці або рюкзаку телефон контактує з десятками інших предметів, які ми протягом дня залишаємо на різних поверхнях, і в першу чергу — з ключами і гаманцем. Більш безпечно зберігати мобільник у кишені, бажано, в чохлі.

Не залишайте телефон на поверхнях

Ми знаємо, що це незручно, але постарайтеся зберігати телефон виключно в кишені, не викладаючи його на будь-які поверхні, особливо в суспільних місцях.

Після використання мийте руки

Як би часто ви не користувалися телефоном протягом дня, мийте руки після кожного контакту з ним. Телефон (а також ключі, гроші і гаманець) — це предмет підвищеної небезпеки. Ставтеся до нього відповідним чином!

Щодня чистіть свій телефон

У звичайному житті лікарі рекомендують проводити дезінфекцію телефону один-два рази в тиждень, але зараз, в умовах швидкого розповсюдження небезпечної інфекції, варто робити це кожен день.

Як проводити дезінфекцію телефону

Неправильно:

  • Використовувати аерозольні миючі засоби, так як волога може пошкодити телефон;
  • Використовувати відбілюючі засоби або засоби на основі хлору — з тих же причин;
  • Занурювати телефон повністю або частинами очищаючі рідини, навіть якщо він в чохлі.

Правильно:

  • Протирати поверхню телефону і особливо ретельно — області, що безпосередньо контактують з органами дихання, продуктом, що містить 70% ізопропілового спирту.
  • Проводить дезінфекцію, надівши рукавички одноразові, а після процедури ретельно вимити руки, а використані рукавички — викинути.
  • Протирати чохол для телефону, всередині і зовні, після чого дати йому висохнути і тільки потім надіти на телефон.

Прочитайте про те, як відучити дитину чіпати обличчя?

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.