Зміна місця роботи найчастіше викликає у людини невеликий стрес. І не має значення, досвідчений це фахівець чи початківець. Навіть якщо вибрати відповідну професію, яка б могла вам допомогли, і вона вам не особливо подобається – важливо мати хороші стосунки з колегами. Доброзичливі відносини з колегами допоможуть подолати такий стрес.
Є певні кроки, щоб знайти взаєморозуміння в колі колег.
Важливо усвідомлювати, що в кожному колективі є свої аутсайдери і лідери, навіть, якщо всі займані посади порівняно схожі. Тому, грубою помилкою, яку часто допускають новачки, вважається спроба внести зміни в підвалини, які сформовані в колективі задовго до приходу новачка.
Також, дуже хорошим варіантом буде оглядання і вміння тримати нейтралітет. В якому сенсі? Це означає, ні в якому разі недозволено намагатися «перехоплювати пальму першості». Тим більше, якщо ви прийшли на нове місце, і намагаєтеся відразу виставити себе на перше місце, при цьому, не звертаючи увагу на тих, хто вже заслужив авторитет у колі колег. Запам'ятайте, офіс – це вам не армія і не в'язниця, що не доречно було б створювати демонстрації переваги.
Навіть не думайте передавати почуту інформацію! Адже, немає нічого гірше, ніж репутація пліткаря і людини, якій нічого не можна довірити !
Можливий варіант, коли вам хочеться почати спілкуватися з кимось з колег, але здавалося, спільних тем немає, і ви не знаєте, як завести розмову. У такому випадку, попросіть співробітника про допомогу, яка стосується робітничого питання. Головне не перестаратися, що б не подумали, що ви недостатньо компетентні, а такі чутки швидко доходять до начальства.
Зазвичай, в офісах є свій певний дрес код, який має дотримуватися якоїсь певної міри строгості. Природно, це стосується і нового співробітника. На роботу потрібно одягатися без зайвої черствості, але в міру строго. Адже, самим розумним варіантом буде – середній баланс невимушеності і строгості. Не потрібно виділяти себе нестандартним чином, або занадто дорогими прикрасами, у всі часи класика була до смаку всім.