Головна / Цікаво знати / Piano Extremist – людина, яка стала уособленням боротьби всіх та кожного

Piano Extremist – людина, яка стала уособленням боротьби всіх та кожного

Piano Extremist – людина, яка стала уособленням боротьби всіх та кожного, хто стояв пліч-о-пліч на Майдані. Символ єдності духу, братерства, відданості ідеї у спільних намірах відстояти власну незалежність, свободу думки, слова, право називатись українцем. У двадцятиградусний мороз він підбадьорював своєю грою патріотів, за що його і почали називати «піаніст-екстреміст». Під кіптяву шин і під заклики до дій, під стукіт бруківки та палахкотіння полум’я з металевих бочок, лунали класичні мотиви та власна інтерпретація творів, порив душі та емоції з самого серця… з самої душі… Його музика чуттєвіша за слова, котрі ми звикли чути. Музика, що пробуджує та спонукає діяти, рухатися, не зупинятися на досягнутому… Його музика – надія на мирне та щасливе життя, що жевріє у серцях українців. Для когось, це лише чорне та біле, для піаніста – це цілий світ… поле для боротьби та роздумів, демонстрація сили та самоконтролю, крик, сум, відчай, любов і втрата – усе мінором та мажором по стертих клавішах фортепіано…

Піаніст-екстреміст, піаніст-віртуоз, революціонер – як тільки не називали його, молодого чоловіка, котрий ховає своє обличчя під балаклавою. Не через страх, не через небажання бути публічним, все куди простіше, «адже краще бути справжнім у масці, ніж без маски носити маски….», твердить Богдан. «Якщо військові ведуть боротьбу вогнепальною зброєю, я ж зробив своєю зброєю музику, яка підтримує Дух Перемоги та стає розрадою в житті кожного свідомого патріота України, який вболіває за долю своїх близьких та майбутню України. Я не віртуоз, я всього лиш експериментатор. Музика не має початку чи кінця… вона просто лунає для тих, хто вміє слухати…»

Під час туру пам’яті про ті буремні події на Майдані, екстреміст-піаніст відвідав Сокаль. 10 травня він виступив перед сокальчанами, продемонструвавши невимовно ніжну та чуттєву інтерпретацію неокласичної музики композитора Людовіко Айнаунді. Композиція Nuvole bianche вразила та розчулила слухачів, адже багато з них були тоді у КМДА, коли піаніст зіграв її для простих людей, які втомлені та знесилені сиділи, відпочиваючи, у брудному одязі та чистою совістю. Сльози, емоції, спогади… усе це його музика, його магія, сила та мистецтво.

Люди слухали, втамувавши подих, мовчки спостерігали за кожним рухом. Під тремтячими пальцями Piano Extremistа оживали все нові й нові історії: його власні, чужі, побачені та відчутті, емоції, почуття, переживання… це не залишило байдужим жодного з присутніх.

Під акомпанемент піаніста були зачитані авторські вірші та революційна поезія Майдану. Інтерпретація, імпровізація, щирість та відкритість… все як було на Хрещатику…

Присутні також стали свідками феєричного виступу танцювального колективу жвирківської церкви Зіслання Святого Духа «Жвирківські візерунки» (керівник Наталія Зятик). Дітки показали свою майстерність та творчий потенціал. Від організаторів заходу – ГФ «Самооборона Майдану 10 Сотня», ГО «Всеукраїнський Волонтерський Рух» та ГО «Майстерня мрій», були нагороджені пам’ятними подяками «За активну участь у підтримці нашої армії». 

Метою заходу було привернути увагу до подій, які відбуваються на сході нашої країни, а також матеріально допомогти у придбанні життєво необхідних приладів для наших військових. Так, завдяки проведенню концерту, благодійної ярмарки, майстер класів з плетення браслетів-виживання з паракорду, виготовлення ляльок-мотанок, солодкому декоруванню тістечок та патріотичному заплітанню косичок, нам вдалося зібрати 4962 гривні. Усі зібрані кошти підуть на придбання тепловізора для захисників-сокальчан, котрі несуть службу в батальйоні оперативного призначення імені генерала Сергія Кульчицького Національної гвардії України.

Художник Сергій Бенедишин намалював для піаніста картину, де був зображений сокіл (пташка-символ волі та нескореності духу) та передав збірку авторської поезії Любов Бенедишин, підписану спеціально Piano Extremistу. Волонтери подарували запис свого виступу, який був присвячений річниці подій на Майдані, ляльку-мотанку, виготовлену під час акції, та патріотичну футболку. Оплески та сльози усіх присутніх – доказ того, що ще жевріє у людях та віра, та любов і той патріотизм, який на Майдані загартувався під свист куль.

Опісля, разом з піаністом-екстремістом, волонтерами та жителями міста, навпроти міської ради був висаджений кущ калини. Piano Extremist саджає дерева в пам’ять про героїв, які віддали своє життя заради нашого з вами спокою, заради суверенної цілісності України. «Дерево – душа героя» – твердить Богдан та закликає долучатись до акції озеленення. «Доглядайте та дбайте про цей кущ калини і нехай пам’ять про тих, хто загинув, буде у ваших серцях».

Вдячні всім, хто допоміг у проведенні цього заходу, а також жертводавцям.

Юлія КОРНИЛО.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

19 − 16 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!