Головна / Цікаво знати / Подаруймо Василькові шанс на життя

Подаруймо Василькові шанс на життя

В цю весняну пору, коли перші промінці сонечка линуть на землю, зацвітають перші весняні квіти, в селі Реклинець маленький хлопчик Василько Хижинський збирає букетик для мами. Він  тішиться оновленню землі, весні, але водночас і сумує, бо його хвороба щодня нагадує про себе. 

…У сім’ї Ігоря та Ольги Хижинських росло двоє діток – син Василько та донечка Лілія. Діти зростали активними, розумними, батьки тішилися подвійним щастям. Та біда постукала в цю родину три роки тому. Мама побачила, що Василько раптово пожовтів, і відразу ж повезла сина до лікарів. В Сокальській ЦРЛ запідозрили жовтяницю, лікували хлопчика, але йому не ставало краще. Він отримав ускладнення – почалася катаракта очей, збільшилась селезінка. Пізніше уже львівські лікарі діагностували у Василька аутоімунний гепатит з переходом в цироз. 

Мама, почувши це, взяла усі заощадження з хати і поїхала з сином у Київ в Інститут Шалімова. Тут хлопчику зробили ультразвукові дослідження, взяли необхідні проби та аналізи і діагностували фіброз та ІІІ ступінь цирозу. 

Ольга Хижинська зі сльозами на очах розповідає, як тоді почула страшну новину від професора Котенка: хлопчику потрібна пересадка печінки. В Україні така операція надто дорога, таких грошей у родини немає, та й  українські лікарі не мають великого досвіду трансплантування.

Згодом знайшли дуже хорошого лікаря у Львові, вона допомогла родині Хижинських – підібрала правильне лікування та порекомендувала клініку у Варшаві (Республіка Польща). Зараз уже візи, усі необхідні документи майже готові і Василько з мамою їдуть у Варшаву, в центр здоров’я дитини. Там є дуже велика трансплантаційна клініка, яка здійснює родинні трансплантації. Лікарі цієї клініки мають великий досвід у трансплантації дітей та реабілітації. Попередня вартість операції з пересадки печінки Василькові – 85 000 $, які родині Хижинських зібрати самостійно не під силу. 

Мама б’ється, як риба об лід, лише б врятувати свою дитинку. Ольга Хижинська працює на Червоноградській збагачувальній фабриці, тато хлопчика – Ігор Хижинський – на шахті «Надія», тож для них така сума є непосильною. Мама уже обійшла чимало установ, благодійних фондів з проханням про допомогу. Наразі назбирали грошей лише на поїздку на попереднє обстеження, щоб польські лікарі розробили корегуючу терапію до операції дитини – 4000 злотих і 500$, а це зовсім мізер. 

Крім того, Василько Хижинський вживає дорогі медикаменти, на ліки щомісяця родина витрачає більше 5000 грн, а ще хлопчику потрібне окреме харчування, він на суворій дієті, тож це теж обходиться в круглу копійку. Отак, просинаючись кожного ранку, Ольга Хижинська роздумує, як врятувати Василька.

Мама з блиском у очах розповідає про свого синочка. Каже, що він – справжній борець, бо попри важку недугу, не опускає рук, кожного дня молиться, знає багато різних молитв напам’ять, ходить щонеділі в церкву, прислуговує біля священика. Хлопчик вірить, що Бог, добрі люди і лікарі допоможуть йому одужати.

На Сокальщині проживають милосердні, добрі люди, які завжди підтримають ближнього у важкі хвилини. Хто має можливість допомогти коштами на лікування Василькові Хижинському, ось реквізити: картка Приватбанку 5168 7556 0071 9245 – отримувач Хижинська Ольга Ярославівна (мама хлопчика). 

Разом ми допоможемо Василькові подолати важку недугу та подаруємо шанс на життя.

Ольга ДИЛИН.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!