Цікаво знати

Подаруймо Василькові шанс на життя

В цю весняну пору, коли перші промінці сонечка линуть на землю, зацвітають перші весняні квіти, в селі Реклинець маленький хлопчик Василько Хижинський збирає букетик для мами. Він  тішиться оновленню землі, весні, але водночас і сумує, бо його хвороба щодня нагадує про себе. 

…У сім’ї Ігоря та Ольги Хижинських росло двоє діток – син Василько та донечка Лілія. Діти зростали активними, розумними, батьки тішилися подвійним щастям. Та біда постукала в цю родину три роки тому. Мама побачила, що Василько раптово пожовтів, і відразу ж повезла сина до лікарів. В Сокальській ЦРЛ запідозрили жовтяницю, лікували хлопчика, але йому не ставало краще. Він отримав ускладнення – почалася катаракта очей, збільшилась селезінка. Пізніше уже львівські лікарі діагностували у Василька аутоімунний гепатит з переходом в цироз. 

Мама, почувши це, взяла усі заощадження з хати і поїхала з сином у Київ в Інститут Шалімова. Тут хлопчику зробили ультразвукові дослідження, взяли необхідні проби та аналізи і діагностували фіброз та ІІІ ступінь цирозу. 

Ольга Хижинська зі сльозами на очах розповідає, як тоді почула страшну новину від професора Котенка: хлопчику потрібна пересадка печінки. В Україні така операція надто дорога, таких грошей у родини немає, та й  українські лікарі не мають великого досвіду трансплантування.

Згодом знайшли дуже хорошого лікаря у Львові, вона допомогла родині Хижинських – підібрала правильне лікування та порекомендувала клініку у Варшаві (Республіка Польща). Зараз уже візи, усі необхідні документи майже готові і Василько з мамою їдуть у Варшаву, в центр здоров’я дитини. Там є дуже велика трансплантаційна клініка, яка здійснює родинні трансплантації. Лікарі цієї клініки мають великий досвід у трансплантації дітей та реабілітації. Попередня вартість операції з пересадки печінки Василькові – 85 000 $, які родині Хижинських зібрати самостійно не під силу. 

Мама б’ється, як риба об лід, лише б врятувати свою дитинку. Ольга Хижинська працює на Червоноградській збагачувальній фабриці, тато хлопчика – Ігор Хижинський – на шахті «Надія», тож для них така сума є непосильною. Мама уже обійшла чимало установ, благодійних фондів з проханням про допомогу. Наразі назбирали грошей лише на поїздку на попереднє обстеження, щоб польські лікарі розробили корегуючу терапію до операції дитини – 4000 злотих і 500$, а це зовсім мізер. 

Крім того, Василько Хижинський вживає дорогі медикаменти, на ліки щомісяця родина витрачає більше 5000 грн, а ще хлопчику потрібне окреме харчування, він на суворій дієті, тож це теж обходиться в круглу копійку. Отак, просинаючись кожного ранку, Ольга Хижинська роздумує, як врятувати Василька.

Мама з блиском у очах розповідає про свого синочка. Каже, що він – справжній борець, бо попри важку недугу, не опускає рук, кожного дня молиться, знає багато різних молитв напам’ять, ходить щонеділі в церкву, прислуговує біля священика. Хлопчик вірить, що Бог, добрі люди і лікарі допоможуть йому одужати.

На Сокальщині проживають милосердні, добрі люди, які завжди підтримають ближнього у важкі хвилини. Хто має можливість допомогти коштами на лікування Василькові Хижинському, ось реквізити: картка Приватбанку 5168 7556 0071 9245 – отримувач Хижинська Ольга Ярославівна (мама хлопчика). 

Разом ми допоможемо Василькові подолати важку недугу та подаруємо шанс на життя.

Ольга ДИЛИН.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.