Цікаво знати

Поліцейські Львівщини застерігають – будьте пильними та не дайте шахраям ошукати себе

Заволодіння коштами з банківських карток громадян – «схема», яку зловмисники постійно вдосконалюють, вигадуючи нові способи увійти в довіру чи залякати людей з метою отримати доступ до реквізитів банківської картки. Але й старі «перевірені» способи шахраї не забувають.

Кілька правил, які допоможуть вам не стати жертвою зловмисників та зберегти кошти.

Аби отримати доступ до ваших грошей, зловмисники можуть представлятись працівниками банку, поліцейськими, співробітниками податкової інспекції та будь-ким іншим і пропонувати вам уточнити особисті дані, оновити їх, удосконалити співпрацю з банківською установою, вирішити інші питання, «дарувати» подарунки, бонуси чи додаткові послуги або навпаки – погрожувати штрафами, блокуванням карки та іншими неприємностями.

Один з прикладів. 2 вересня у Стрийське районне управління поліції за допомогою звернулась 61-річна жителька міста, котра повідомила, що близько 18.30 до неї зателефонувала незнайома особа, представилась працівником банку, у якому обслуговується заявниця, та під правдоподібним приводом вивідала у неї особисті дані та паролі до картки. Після цього з рахунку потерпілої було знято 50 тисяч гривень. Коли жінка зрозуміла, що стала жертвою шахрая, вона зателефонувала до правоохоронців. За фактом слідчі територіального підрозділу поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування.

«Легенд» у шахраїв багато, тому пам’ятайте:

– розмовляючи з незнайомцем, завжди спершу з’ясуйте з ким ви маєте справу – місце роботи, посаду, прізвище та ім’я людини, після чого, якщо сумніви залишаються, припиніть розмову, зателефонуйте в установу, де працює ваш співрозмовник та з’ясуйте чи дійсно те, що він повідомив, є правдою.

– не повідомляйте стороннім особам дані, за допомогою яких шахраї можуть отримати доступ до вашого особистого банківського рахунку, а саме: реквізити банківської картки, термін дії, коди та паролі. Ніхто не має права вимагати у вас код до вашої картки чи особисті дані, особливо у телефонній розмові.

– не надавайте стороннім особам інформацію, що може дати шахраям доступ до вашої телефонної СІМ-карти, зокрема ту інформацію, якою цікавляться у сервісних центрах мобільних операторів при заміні втрачених чи пошкоджених СІМ-карт. Отримавши дублікат вашої СІМ-карти зловмисники іноді можуть отримати доступ до вашого банківського рахунку.

– у випадку, коли сторонні особи вимагають у вас конфіденційну інформацію, зателефонуйте у центр обслуговування клієнтів банківської установи.

– звичайно, ніколи не передавайте незнайомцям свою банківську карту, паспорт та інші документи, які містять конфіденційну інформацію.

– у випадку, якщо ви стали жертвою шахрая, негайно повідомляйте про це у поліцію, а також у банківську установу з вимогою заблокувати операції з вашою карткою.

Поліцейські закликають – відчувши небезпеку або потрапивши у нестандартну ситуацію, будьте пильними та керуйтесь здоровим глуздом. Не дайте шахраям ошукати себе.

Голос Сокальщини на GoogleNews