Цікаво знати

Правила схуднення за допомогою протеїну

Один з найбільш поширених питань серед спортсменів і тих, хто бажає схуднути: як скинути вагу, але не втратити м’язи?

Вирішення цієї проблеми просте – протеїн. Але протеїн допомагає при наборі маси! – скажете ви. І це правда, але не вся. При правильному прийомі і режимі тренувань протеїн допомагає ще й спалювати жир в організмі. У цій статті фахівці fitnutrition.ua детально розглянули, як схуднути за допомогою протеїну, як краще за все його приймати, і які взагалі існують правила схуднення без втрати м’язів.
Роль протеїну в харчуванні що худнуть

Не дарма білкова дієта вважається однією з найефективніших дієт для схуднення. Її основне правило – приймати велику кількість багатої білком їжі, яка до того ж містить мало вуглеводів.

Протеїн при схудненні діє аналогічно, але при цьому вам не потрібно з’їдати гори білкової їжі, щоб отримати достатню кількість потрібних організму речовин. Протеїн є сумішшю концентрованого білка з корисними речовинами, яка не містить вуглеводів.

Чому при схудненні протеїн незамінний?

Як тільки ви переходите на низькокалорійну дієту для схуднення, організму не вистачає білка. Брак білка призводить до зниження імунних функцій організму, сухості і погіршення стану шкіри, втрати пружності шкіри, ранній появі зморшок. Крім того, знижується здатність організму до синтезу білка, погіршується ріст волосся і нігтів, і їх стан. Виникає стресовий режим для всього організму, що призводить до занепаду сил, проблем з психічним станом, у жінок при цьому часто порушується менструальний цикл.

Білок є основою росту м’язів. Тому, коли організму не вистачає білка, він заповнює його запаси в першу чергу з м’язової маси, а вже потім з жирової.

Коли організм відчуває нестачу білка, запускається процес по спалюванню частини жиру для заповнення енергії. Але також в організмі в цей час активізується синтез жиру. Так організм створює жирові запаси, які потім стають нашими «зайвими кілограмами». В цьому випадку протеїн відіграє важливу роль – він багатий амінокислотами, які перешкоджають активному синтезу жирів в організмі.

Крім того, споживання білка дуже добре втамовує відчуття голоду.

Як приймати протеїн для схуднення

Щоб отримати потрібний ефект від прийому протеїну, дотримуйтеся правил, які дають фахівці з Спортивного харчування.

Правило №1. Для швидкого схуднення, протеїном слід замінювати звичайні прийоми їжі або перекушування. Але обов’язково треба вживати багату білком їжу: їжте багато риби, м’яса, яєць, сої, сочевиці та інших продуктів.
Правило №2. Щоб отримати ефект схуднення від протеїну, вам потрібно приймати приблизно 2 г білка на 1 кг маси тіла. За допомогою їжі при правильному харчуванні ви будете отримувати близько 1 грама білка, тобто половину необхідної норми. Другу половину вам допоможе заповнити протеїн.
Правило №3. Виключіть з раціону всю «вуглеводну» їжу: хліб в будь-якому вигляді, солодкі продукти і цукор. Це продукти, які містять велику кількість вуглеводів і призводять до набору зайвих кілограмів.
Правило №4. Випивайте протеїновий коктейль за 2 години до тренування. Якщо ви приймете протеїн безпосередньо до тренування, він не встигне засвоїтися. Якщо перед заняттями виникає голод, за годину до тренування можна з’їсти фрукт.
Правило №5. В ідеалі правильний раціон передбачає прийом протеїну тричі на день: вранці, за дві години до тренування і через пів години після тренування. З ранку ідеально поєднати прийом протеїну з вітамінами, що активує процес спалювання жиру.
Правило №6. Щоб приготувати протеїновий коктейль, змішайте в шейкері 1 ложку порошку з водою або молоком 0% жирності. Рідина для розведення можна додавати в будь-якій кількості, за смаком.
Правило №7. Купуйте протеїн в спеціалізованих магазинах: там досить великий вибір різних видів спортивних добавок, а ціна на протеїн буде оптимальною.

Важливо розуміти, що перераховані вище дії будуть приносити результати тільки в разі дотримання правильного співвідношення білків, жирів і вуглеводів в раціоні харчування. Так, при дозуванні 2 г білка на 1 кг маси тіла, слід приймати не менше 2 г вуглеводів на 1 кг ваги тіла і 0,5 – 1 г жирів на кг ваги. Дозування вуглеводів слід збільшувати або зменшувати в залежності від візуального результату.

Так що, для правильного схуднення без втрати м’язової маси, дотримуйтеся простих правил: харчуйтеся правильно, включіть в режим силові заняття і приймайте протеїн тричі на день.

Худніть швидко і без проблем разом з протеїном!

Голос Сокальщини на GoogleNews