Головна / Цікаво знати / Вибираємо домашній принтер : лазерний або струменевий?

Вибираємо домашній принтер : лазерний або струменевий?

Домашній комп’ютер без пристрою друку виглядає сьогодні збитковим і обмеженим, тому суперечки про принтерах серед користувачів постійно підтримуються новими питаннями, думками і відповідями. Взагалі, ціна навіть на лазерні кольорові принтери сьогодні сильно впала, і можна купувати їх не тільки для офісного призначення. А десь далеко вже ввижаються 3D принтери …

Принтери

Багатий вибір – великий головний біль, коли хочеться всього побільше та дешевше. Зокрема, що краще – лазерний або струменевий принтер, МФУ або окремі блоки у вигляді принтера, сканера, ксерокса і т.д.? Давайте спробуємо розглянути плюси і мінуси кожного підходу. Наприклад, чим гарний МФУ: багато його вузли поєднані в єдиному апараті, що дозволяє сильно знизити ціну. Зазвичай в комплект входить лазерний монохромний принтер, ксерокс, сканер. Апарат займає мало місця на поверхні, що є плюсом. Висока інтеграція комплектуючих відіграє негативну роль при поломці одного з вузлів: при цьому перестають працювати всі інші функції. Багато які з них, до речі, досить спірні. Приміром, чи так уже потрібен ксерокс в апараті, адже його можуть замінити принтер зі сканером? Хоча на це піде більше часу, ця операція створення копій виконується набагато рідше, ніж прийнято думати. Можливо, найкращий вихід полягає в придбанні простого принтера та окремого сканера, причому в сумі витрат вони не сильно перекриють вартість МФУ.

Головне питання: струменевий або лазерний принтер потрібен для дому? Відразу потрібно сказати, що час масових закупівель кольорових лазерних принтерів не прийшов: надто у них високі ціни для більшості клієнтів. Таким чином, доводиться вибирати між повнокольоровим і монохромним друком. Якщо ви коли-небудь працювали зі старими лазерними принтерами фірми HP, то можете підтвердити – це «вічний варіант». До старих відносяться лазерні принтери серії LaserJet 5, 6, 1100, 1200 і подібні їм. У магазинах їх знайти майже неможливо, зате купити по оголошеннях – цілком, і це буде дешево і практично.

Секрет в тому, що в них використовувалися ємності для тонера підвищеного об’єму, причому на заміну фотобарабана не встановлювалися ніякі чіпи з лімітами. Вузли для таких принтерів підтримуються в офіційному продажі 25 років, а принтери ремонтують де завгодно. Більш того, витратні матеріали можна брати від компанії Canon, а також «китайські» – до порошкової фарби немає особливих претензій. Заправка вартістю в 100 гривень гарантує вивід на друк до 3-5 тисяч листів при традиційному 5% заповненні. Більш сучасні моделі, такі як hp laserjet p2035 мають більш високу швидкість друку, до 30 сторінок на хвилину з роздільною здатністю 1200 dpi у форматі А4 і форматах, заданих користувачем. Також можливість друкувати на тонкому, щільному і грубому папері, конвертах, етикетках, плівці і щільних носіях, в тому числі в режимі економії тонера. Користувач отримає відмінну машинку для друку, яку можна використовувати роками, не побоюючись, що в ній щось засохне, як в струменевих принтерах. Останні коштують дешевше, але друкувати на них потрібно мінімум раз на тиждень, інакше підсохлий картридж не дасть друкувати взагалі, а повна заміна комплекту обійдеться в суму 50-70% від вартості струменевого принтера. Одне тільки це дозволяє зробити висновок про те, що монохромні лазерні принтери завжди будуть популярні.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen − 4 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!