Цікаво знати

Вибираємо домашній принтер : лазерний або струменевий?

Домашній комп’ютер без пристрою друку виглядає сьогодні збитковим і обмеженим, тому суперечки про принтерах серед користувачів постійно підтримуються новими питаннями, думками і відповідями. Взагалі, ціна навіть на лазерні кольорові принтери сьогодні сильно впала, і можна купувати їх не тільки для офісного призначення. А десь далеко вже ввижаються 3D принтери …

Принтери

Багатий вибір – великий головний біль, коли хочеться всього побільше та дешевше. Зокрема, що краще – лазерний або струменевий принтер, МФУ або окремі блоки у вигляді принтера, сканера, ксерокса і т.д.? Давайте спробуємо розглянути плюси і мінуси кожного підходу. Наприклад, чим гарний МФУ: багато його вузли поєднані в єдиному апараті, що дозволяє сильно знизити ціну. Зазвичай в комплект входить лазерний монохромний принтер, ксерокс, сканер. Апарат займає мало місця на поверхні, що є плюсом. Висока інтеграція комплектуючих відіграє негативну роль при поломці одного з вузлів: при цьому перестають працювати всі інші функції. Багато які з них, до речі, досить спірні. Приміром, чи так уже потрібен ксерокс в апараті, адже його можуть замінити принтер зі сканером? Хоча на це піде більше часу, ця операція створення копій виконується набагато рідше, ніж прийнято думати. Можливо, найкращий вихід полягає в придбанні простого принтера та окремого сканера, причому в сумі витрат вони не сильно перекриють вартість МФУ.

Головне питання: струменевий або лазерний принтер потрібен для дому? Відразу потрібно сказати, що час масових закупівель кольорових лазерних принтерів не прийшов: надто у них високі ціни для більшості клієнтів. Таким чином, доводиться вибирати між повнокольоровим і монохромним друком. Якщо ви коли-небудь працювали зі старими лазерними принтерами фірми HP, то можете підтвердити – це «вічний варіант». До старих відносяться лазерні принтери серії LaserJet 5, 6, 1100, 1200 і подібні їм. У магазинах їх знайти майже неможливо, зате купити по оголошеннях – цілком, і це буде дешево і практично.

Секрет в тому, що в них використовувалися ємності для тонера підвищеного об’єму, причому на заміну фотобарабана не встановлювалися ніякі чіпи з лімітами. Вузли для таких принтерів підтримуються в офіційному продажі 25 років, а принтери ремонтують де завгодно. Більш того, витратні матеріали можна брати від компанії Canon, а також «китайські» – до порошкової фарби немає особливих претензій. Заправка вартістю в 100 гривень гарантує вивід на друк до 3-5 тисяч листів при традиційному 5% заповненні. Більш сучасні моделі, такі як hp laserjet p2035 мають більш високу швидкість друку, до 30 сторінок на хвилину з роздільною здатністю 1200 dpi у форматі А4 і форматах, заданих користувачем. Також можливість друкувати на тонкому, щільному і грубому папері, конвертах, етикетках, плівці і щільних носіях, в тому числі в режимі економії тонера. Користувач отримає відмінну машинку для друку, яку можна використовувати роками, не побоюючись, що в ній щось засохне, як в струменевих принтерах. Останні коштують дешевше, але друкувати на них потрібно мінімум раз на тиждень, інакше підсохлий картридж не дасть друкувати взагалі, а повна заміна комплекту обійдеться в суму 50-70% від вартості струменевого принтера. Одне тільки це дозволяє зробити висновок про те, що монохромні лазерні принтери завжди будуть популярні.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews