Цікаво знати

Забаганки газівників?

В редакцію зателефонували декілька читачів газети і попросили з'ясувати, у зв'язку з чим і на яких підставах масово перевіряють димові і вентиляційні канали у багатоповерхових будинках і приватному секторі, хто має право проводити такі роботи і яка їх вартість?

Ми звернулись за роз'ясненням у Сокальське управління експлуатації газового господарства,  КП "Сокальжитлокомунсервіс" та Сокальську райдержадміністрацію. Ось що нам відповіли:

 


Анатолій ДОКТОРЕВИЧ,
головний інженер Сокальського УЕГГ:

– Згідно з п. 4.5.23 "Правил безпеки систем газопостачання України" димові канали опалювальних, опалювально-варильних печей, ємнісних водонагрівачів, газових протічних водонагрівачів для гарячого водопостачання, які працюють цілий рік, підлягають періодичній перевірці і прочищенню два рази на рік (навесні і восени), які працюють сезонно – не рідше одного разу на рік перед початком опалювального періоду.

Періодичне обстеження димоходів і вентиляційних каналів проводиться спеціалізованою організацією за участю власника будинку. Результати перевірки оформляються актом, в якому зазначається їх стан. Примірник акта видається власнику, а також – у філію Сокальського УЕГГ та Червоноградське УЕГГ ПАТ "Львівгаз".

Такі роботи мають право виконувати ПП "Багенбор" (м. Сокаль, вул. Чайковського 5а/64а, директор Балашов Г. Б.), ПП "Західні контракти" (м. Сокаль, вул. Лесі Українки, 4, директор Климчак І. Б.), ДП "Львіввугілля" (м. Сокаль, вул. Б. Хмельницького, 26), КП "Сокальжитлокомунсервіс" (м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 11, гол. інженер Подолюх А. З.).

 


Роман МОЧУЛЬСЬКИЙ,
директор КП "Сокальжитлокомунсервіс":

– Димоходи від газових приладів і вентиляційних каналів підлягають періодичній перевірці та прочищенню. КП "Сокальжитлокомунсервіс" проводить такі роботи. Для цього в нас працюють кваліфіковані робітники, які пройшли відповідне навчання, отримали дозволи, а наше підприємство – ліцензію на виконання таких робіт.

У житлових будинках, які є на балансі КП "Сокальжитлокомунсервіс", вищезгадані роботи входять у тариф з утримання будівель і споруд та прибудинкових територій. Тож перевірку та чищення димових та вентиляційних каналів ми виконуємо без додаткової платні. Інші споживачі, які потребують перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів, можуть звернутися в КП "Сокальжитлокомунсервіс". Після розробленого кошторису, згідно з ДБН з урахуванням параметрів каналів, та передоплати підприємство виконуватиме такі роботи і видаватиме акти.

 


Павло САВЧУК,
перший заступник голови РДА:

– Зрозуміло, що перед початком опалювального сезону потрібно подбати про справність димових та вентиляційних каналів, адже від цього залежить безпека і навіть життя людей. Але акти про справність димових і вентиляційних каналів повинні надати тільки промислові, комунально-побутові та бюджетні організації, а населення – ні. КП "Сокальжитлокомунсервіс" відповідає за житло, яке обслуговує. По приватному сектору за їх справність відповідають власники житла. Акти потрібні лише тоді, коли власник встановив новий прилад чи газифікував свій будинок.

Підготувала Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.